Wyjazd za granicę to często jedyny sposób dla wielu Polaków na to, aby wreszcie wyjść z długów, zarobić przyzwoite pieniądze i zacząć żyć na poziomie. Decyzja o wyjeździe powinna być jednak dobrze przemyślana, a sam wyjazd perfekcyjnie zaplanowany. Co zabrać ze sobą na kilkumiesięczny wyjazd zarobkowy?

Spakuj walizkę

Wyjeżdżając na kilka miesięcy za granicę, musimy przede wszystkim spakować wiele rzeczy osobistych, które na pewno będą nam tam potrzebne. Spakować należy przede wszystkim ubrania na każdą pogodę, i praktycznie na każdą porę roku – szczególnie gdy ma to być dłuższy wyjazd. Skupmy się na tym, by zabrać ze sobą głównie ubrania wygodne – dresy, sportowe buty, obuwie trekkingowe, luźne T-shirty, ciepłe rozpinane bluzy. To szczególnie ważne, by być ubranym ciepło i wygodnie, ponieważ nie wiemy jakie warunki zastaniemy na miejscu. Jadąc do pracy będziemy mieli raczej mało okazji, by brylować w towarzystwie i pokazywać się w modnych ciuchach. Stąd też bierzmy tylko to, co najpotrzebniejsze i najwygodniejsze. W Biedronce można spotkać bardzo dobre promocje na ubrania sportowe – legginsy, sportowe biustonosze lub puchowa kamizelka to z pewnością coś, co możemy nosić na co dzień na emigracji! Zabierz ze sobą najpotrzebniejsze leki – szczególnie te, które bierzesz regularnie. Możesz zabrać ze sobą poduszkę lub komplet pościeli – rewelacyjne można kupić obecnie w Tesco na sezonowych promocjach. Nigdy nie wiesz jakie warunki zastaniesz na miejscu, a pościel nie zajmie Ci dużo miejsca! Przygotuj się też odpowiednio do pracy – zabierz ze sobą obuwie, które będziesz nosił tylko tam, a także ewentualne ubrania, w których możesz pracować. Jeśli masz dokumenty, które poświadczają jakieś Twoje kwalifikacje, również warto zabrać je – ale tylko kserokopie!

Oferta handlowa Biedronka: https://biedronka.gazetkapromocyjna.com.pl

Przygotuj się na samą podróż

Samą porządną walizkę na podróż warto kupić w Tesco na jednej z posezonowych wyprzedaży. Wybierzmy tę o dużym rozmiarze, na wygodnych kółkach. Dzięki temu podróż upłynie nam dużo przyjemniej bez konieczności dźwigania wielu różnych bagaży. Na podróż warto zabrać ze sobą poduszkę – rogalik, do kupienia na niektórych promocjach w Biedronce dosłownie za kilka złotych. Taka poduszka pozwala wygodnie zdrzemnąć się na siedząco podczas długiej jazdy autobusem i uniknąć bólu karku podczas podróży. Dobrze jest zaopatrzyć się też w odpowiedni prowiant na drogę. Unikajmy produktów o intensywnych zapachach – pasztetów, mielonek, chipsów, gotowanych jaj. Zamiast tego dobrym wyborem będzie kupno gotowych kanapek na drogę, kupionych w Tesco. Są one smaczne, pożywne i wygodnie zapakowane, dzięki czemu nie musisz zastanawiać się, jak się przygotować do drogi.
Oferta handlowa Tesco: https://tesco.gazetkapromocyjna.com.pl
Wyjeżdżając pamiętaj, w jakim celu jedziesz za granicę. Miej na uwadze, że Twoim głównym celem będzie praca, nieraz po wiele godzin w ciągu dnia. Skup się więc na tym, by zabrać ze sobą to, co może być potrzebne w pracy, i co może pomóc się po pracy odprężyć. Akcesoria typowe do zwiedzania również mogą się przydać, jednak nie są absolutnie konieczne na wyjeździe zarobkowym i nie powinny zajmować zbyt wiele miejsca w walizce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here