Menedżerowie, którzy mają ambitne plany, ale nie mają środków na ich zrealizowanie, nie muszą porzucać swoich celów. Jeśli mają odpowiednią wiedzę i umiejętności, a ich plan przekona wybranego inwestora kapitałowego, dostaną od niego realne wsparcie – nie tylko finansowe. Dotyczy to zwłaszcza kadr menedżerskich, które chciałyby przejąć kontrolę nad firmą, w której pracują, Wykup menedżerski: na czym polega?

Jedną z firm angażujących się w tego typu działania jest łódzki Avallon – o wykupie menedżerskim i innych inwestycjach kapitałowych z udziałem tej firmy można przeczytać na stronie http://www.avallon.pl/jak-dzialamy/.

Jak zatem działa wykup menedżerski? Kadra, która chce przejąć daną firmę, zgłasza się do funduszu. Warunkiem rozpoczęcia rozmów jest oczywiście przedstawienie ze strony menedżerów projektu przejęcia danej firmy. Fundusz analizuje wstępnie pomysł i jeszcze przed kolejną fazą działań podpisuje z menedżerami list intencyjny i umowę o poufności – tak, by obie strony mogły bez obaw skupić się na dalszych krokach. Następna faza jest niezwykle ważna: następuje gruntowna analiza, która obejmuje nie tylko aspekty finansowe czy podatkowe, ale prawne. Jest bardzo intensywna i wymaga od zespołu analitycznego ogromnych nakładów pracy, tak, by w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko porażki. Po zakończeniu tego etapu fundusz tworzy ofertę inwestycyjną, która następnie jest negocjowana z aktualnym właścicielem firmy. Jeśli zaakceptuje on zaproponowane warunki (lub obie strony dojdą do wspólnego porozumienia), to rozpoczyna się ostatni etap – przejęcie firmy przez kadrę i w dalszej kolejności uruchomienie środków z funduszu.

Inne inwestycje kapitałowe

FunduszAvallon zajmuje się także takimi inwestycjami kapitałowymi jak wykup od zagranicznych podmiotów; wspiera zresztą nie tylko wykupy, ale również fuzje firm. Ważnym aspektem działalności jest również wspieranie możliwości ekspansji zagranicznej. To pokazuje tylko, że fundusze tego rodzaju działają kompleksowo, mają duże doświadczenie i są niezwykle elastyczne, dzięki czemu współpraca z nimi będzie dla ambitnych menedżerów idealnym rozwiązaniem.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here