Firmowe działania i codzienne zarządzanie bazami danych

Trudno sobie wyobrazić firmę, która nie posiada żadnych danych o swoich klientach, informacji na temat przeszłej, obecnej i przyszłej działalności, ważnych plików będących częścią obsługiwanych kampanii, prezentacji biznesowych. Każdego dnia te, i wiele innych danych są gromadzone na firmowych dyskach i serwerach.

Jeśli z danego miejsca korzysta wielu pracowników, szybko wkrada się tam chaos. Niezbędne staje się zrobienie gruntowych porządków, które pomogą pracownikom szybko skorzystać ze wszystkich niezbędnych plików i opanować bałagan, który w firmie nigdy nie powinien się pojawić.

Jak poprawić jakość danych w firmie?

Firma, która nie panuje nad zasobem swoich danych oraz nad tym, co dzieje się w poszczególnych dokumentach może szybko zacząć borykać się z poważnymi problemami. Trudno bowiem dotrzeć wtedy do choćby podstawowych informacji, odszukać pliki niezbędne do zrobienia ważnych prezentacji, zestawień, podsumowań czy znaleźć porównawcze dane sprzed kilku lat. A takie niedopatrzenia mogą firmę wiele kosztować. Warto zatem zadbać o wysoką jakość wszystkich przechowywanych danych. Niezbędne może okazać się ujednolicenie zapisu informacji, uzupełnienie danych o brakujące dane, sprawdzenie ich poprawności oraz wyeliminowanie duplikatów i umieszczenie odsyłaczy do jednego, głównego rekordu. Dzięki takim porządkom znacznie łatwiej będzie odnaleźć się w poszczególnych bazach danych, a ich skompletowanie umożliwi opracowanie profesjonalnych kampanii, ofert czy prezentacji skierowanych do konkretnej grupy odbiorców.

Korzyści płynące z profesjonalnego i świadomego zarządzania danymi 

Im więcej profesjonalizmu w zarządzaniu firmą, tym większa szansa na jej sukces na rynku, wśród szybko rozwijającej się konkurencji. Dotyczy to nie tylko wizerunku marki, ale także działań wewnątrz firmy, z jakimi mają do czynienia poszczególni pracownicy. Obracają oni bowiem tysiącem cennych informacji. Nie bez przyczyny mówi się o tym, że właśnie informacja jest najcenniejszą walutą w biznesie. Jeśli zatem dana firma posiada ważne dla niej dane, powinna umieć o nie zadbać. I nie chodzi jedynie o ich zabezpieczanie, choć to także niezwykle istotna kwestia. Odpowiedzialne zarządzanie danymi zaczyna się już w momencie ich wprowadzenia do bazy lub zapisania pliku na dysku czy serwerze firmowym. Aby uniknąć ewentualnych problemów, należy zadbać o porządek w danych, co przełoży się na szybszy dostęp do wartościowych informacji, bezproblemową interpretację lub wyjaśnienie oraz możliwość udostępnienia danych klientowi, potencjalnemu kontrahentowi lub użycie w celu stworzenia konkretnych działań marketingowych. Uporządkowanie danych to także tańsza alternatywa dla kupowania kolejnych serwerów i dysków, co tym bardziej świadczy o tym, że brak chaosu w firmowych dokumentach i plikach to nie tylko wewnętrzny spokój, ale także oszczędność.

Więcej informacji na dataquality.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here