Dostawcy gazu – jakiego wybrać?

Obecna sytuacja na rynku energetycznym w Polsce bywa bardzo napięta. W mediach często podawane są informacje o tym, że prąd może drastycznie podrożeć. Niestety, skutkuje to wzrostem cen wszystkich produktów i usług. Trwają obecnie reformy, a rząd, mimo dalszego stawiania na tradycyjne źródła energii, stara się wprowadzać różnego rodzaju ulgi. Dla zwykłych użytkowników to dobry moment, aby spróbować zastanowić się nad zmianą, o ile jest możliwa, z ogrzewania na prąd na ogrzewanie gazowe. Do niedawna jeszcze gaz często budził pewne wątpliwości oraz obawy. Na szczęście nowa technologia, także w zakresie energetyki, dba o to, aby użytkowanie gazu było w pełni bezpieczne.

Wśród liderów dostawców gazu na pierwszym miejscu niezmiennie plasuje się PGNiG. Ale nie możemy zapominać, że na rynku znajdują się także inni dostawcy gazu, których oferty są godne rozważenia – a jako klienci mamy do tego prawo. Jacy dostawcy gazu są obecni na rynku i na które oferty warto zwrócić uwagę? Postaramy się podpowiedzieć w tym artykule.

  • PGNiG – czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Jest to największa tego typu spółka w Polsce, której początki sięgają 1976 roku. Zajmują się zarówno wydobyciem jak i znajdowaniem gazu ziemnego oraz ropy naftowej. Swą działalność prowadzi w Libii, Pakistanie, Czechach, Danii i Niemczech. Dzięki długiej historii oraz marce, nad którą od dawna pracują, obecnie są liderami na rynku polskim.
  • HANDEN – pierwszy w Polsce niezależny dostawca gazu. Ich oferta jest przygotowywana indywidualnie. Gwarantują bezpieczeństwo, ciągłość dostaw oraz elastyczne rozwiązania. Niestety do tej pory prowadzili jedynie sprzedaż dla małych i średnich przedsiębiorstw.
  • Axpo – nowa firma na rynku. Oferuje usługi klientom biznesowym z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Ich stawki są wyjątkowo konkurencyjne.
  • Fortum – największą zaletą jest udostępnianie opcji duel fuel. Jest to wyjątkowo atrakcyjna oferta, polegająca na tym, że od tego usługodawcy możemy wykupić zarówno prąd jak i gaz. Nie posiadają swoich źródeł energii, lecz odkupują je od innych firm.
  • EWE – firma działa już od niemal 20 lat. Specjalizuje się w obsłudze klienta indywidualnego, chociaż obsługuje z powodzeniem także klientów biznesowych. Ułatwia swoim klientom formę płatności, udostępniając różne jej formy.
  • KONERG – dostarczają gaz i prąd zarówno dla domu jak i firm. Gospodarstwom domowym zapewniają stałą opłatę przez trzy lata. W czasie trwania umowy dają możliwość renegocjacji ceny.  
  • G.EN GAZ Energia – działa od 20 lat na polskim rynku. Ich usługi są oferowane głównie na zachodzie kraju.
  • PGE – od niedawna oferuje swoim klientom także “błękitną energię”. Jako pierwszy wprowadził opcję duel funel dla gospodarstw domowych. Jest to kolejny “gigant” na naszej liście. Dzięki temu może spełnić wyjątkowo preferencyjne usługi. Dla klientów indywidualnych oferuje w pakiecie ubezpieczenie, dzięki czemu nie musimy się martwić o konserwację i naprawę instalacji.
  • Tauron – dla gospodarstw domowych Tauron przygotował gwarancję stałej ceny, a jeśli zdecydujemy się także na zakup prądu, wszystko będziemy mieli umieszczone na jednej fakturze. Klienci biznesowi mogą u nich liczyć na preferencyjne umowy.

Oczywiście powyżsi dostawcy gazu to nie jedyni na polskim rynku. Jeśli nie chcemy przekopywać się przez poszczególne propozycje, mamy dobrą wiadomość. Na stronie optimalenergy.pl znajdziemy porównywarkę cen energii! To sprytne narzędzie pomoże nam w paru prostych krokach na odkrycie najlepszej oferty dla naszego domu. Zachęcamy do odwiedzenia strony i wypróbowania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here