Jak odczytać kod kreskowy EAN i GS1 i co mówi o produkcie?

0
skanowanie

Kody kreskowe są swoistym nośnikiem informacji o produkcie, co oznacza, że możemy odczytać z niego wiele ważnych i znaczących danych. Kod kreskowy składa się z różnego rodzaju kresek i cyfr, które te dane kodują. Nie tylko dzięki nim, możemy odczytać kraj producenta, ale także jego numer, dystrybutora, a także sam rodzaj produktu. Dowiedzmy się więc, jak odczytać kod kreskowy produktu.

OC, AC i NNW – w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty w Lublinie

0
OC, AC i NNW

Jak najkorzystniej ubezpieczyć samochód osobowy w Lublinie? Co 12 miesięcy jesteśmy zmuszeni do odnowienia obowiązkowego OC. To dobra okazja, aby dokupić dodatkowe usługi, takie jak NNW, AC czy Assistance. Czym się kierować przy wyborze oferty? Które ubezpieczenie będzie dla nas najkorzystniejsze?

Jak wybrać OC?

W przypadku bezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej kryterium wyboru jest proste – cena. Ubezpieczenie to ma zgodnie z prawem identyczny zakres, bezwzględu na towarzystwo ubezpieczeniowe, które wybierzemy. Skąd więc rozbieżności w cenie? Każda firma nieco inaczej kalkuluje takie czynniki jak przebieg i pojemność silnika samochodu, historię kierowcy czy miasto, w którym deklarowane jest ubezpieczenie.

AC dla samochodu osobowego w Lublinie

Ubezpieczenie Autocasco chroni właściciela przed kosztami naprawy samochodu, w którym szkoda powstała w wyniku działań żywiołów (deszcz, grad, wichura, pożar), kradzieży, gdy nie można ustalić sprawcy lub gdy sprawcą jest właściciel. Ze względu na ryzyko, jakie wiąże się z poruszaniem się po polskich drogach, w AC powinni zainwestować kierowcy nowych pojazdów, w których naprawa szkód wiąże się z wydatkiem wielu tysięcy złotych.

Należy przy tym pamiętać, iż AC, w przeciwieństwie do OC, nie ma prawnie narzuconego zakresu i kwot gwarantowanych. Z tego powodu wybór polisy i towarzystwa ubezpieczeniowego powinniśmy dokonać rozważnie. Cena w przypadku AC ma mniejsze znaczenie (choć dla starszych samochodów będzie ona zdecydowanie wyższa), dlatego nie należy wybierać najtańszej oferty. Nim podpiszemy umowę, najlepiej dokładnie przeczytać OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia, w których znajdziemy zakres ochrony oraz wyłączenia odpowiedzialności. Pod tym drugim pojęciem rozumie się okoliczności, za które ubezpieczyciel nie bierze odpowiedzialności i nie wypłaci odszkodowania. Dotyczy to np. wypadków spowodowanych pod wpływem alkoholu czy środków odurzających/zmieniających świadomość, a także sytuacji, w których kierujący pojazdem wykazał się rażącym niedbalstwem.

Dodatkowe ubezpieczenie – czy warto?

W swoich ofertach towarzystwa najczęściej proponują kierowcom doubezpieczenie pojazdu w ramach:

  1. NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie chroni samochodu, ale kierowcę i wszystkich pasażerów, którzy przebywali w pojeździe trakcie zdarzenia drogowego. Dotyczy także chwili, w której kierowca/pasażer wsiadał lub wysiadał z pojazdu. NNW zostaje uruchomione, gdy ktokolwiek z przebywających doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu (wyrażonego w procentach). Wówczas można dochodzić odszkodowania z tytułu kosztów np. rehabilitacji, leczenia, długotrwałej niezdolności do wykonywania pracy, zakupionych leków i tym podobne. Ponadto kierowca może dochodzić odszkodowania z OC sprawcy – działania te się nie wykluczają.
  2. Assistance – dzięki tej usłudze możemy liczyć na pomoc drogową, gdy nasz samochód ulegnie awarii na drodze. W sytuacji, gdy nie możemy samodzielnie przetransportować pojazdu lub np. nie możemy go otworzyć, ubezpieczyciel wyśle zgodnie z umową mechanika lub ślusarza. Nie poniesiemy z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli szukasz najkorzystniejszej oferty, ale jednocześnie nie masz czas, aby wertować kilkanaście propozycji, skontaktuj się z biurem Eurofinance w Lublinie. Pomożemy w wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego, którego oferta będzie skrojona na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań.

Jak wybrać ETF czyli w co inwestować pasywnie?

0
etf

Jaki ETF wybrać? Każdy, kto choć pobieżnie poznał ideę inwestowania indeksowego, zadaje sobie to pytanie. Wiesz z pewnością, że opłaty mają spore znaczenie i minimalizując je zwiększasz jednocześnie swoje szanse na zyski. Zdajesz sobie również sprawę z tego, że zarządzający funduszami na dłuższą metę nie dają rady zarobić więcej niż na giełdzie. W takiej sytuacji z pewnością najlepiej kupić cały indeks. Dzięki temu natychmiast wchodzisz w posiadanie kilkuset akcji lub obligacji i przy właściwie skonstruowanym portfelu inwestycyjnym masz pewność, że zyski w końcu się pojawią.

Sklepy meblowe w dobie pandemii

0
Sklepy meblowe w dobie pandemii

Okres pandemii diametralnie zmienił nasze życie zawodowe. Hybrydowa czy całkowicie zdalna metoda pracy unaoczniła wszystkie wady i zalety pracy z domu. Okazało się szybko, że to co kiedyś stanowiło ciche marzenie ziściło się, a my nie byliśmy do tego przygotowani, ani pod względem fizycznym ani psychicznym. Aby poradzić sobie z nowymi wyzwaniami musieliśmy przeorganizować nasze mieszkania i ustalić wyraźne granice relacji rodzinnych.

Potrzebujemy biura w mieszkaniu

Konieczność pracy zdalnej z domu pokazała nam, że wcale tak dobrze dotychczas nie opanowaliśmy programów komputerowych i urządzeń IT oraz, że tak naprawdę, nie mamy gdzie pracować. W pierwszych tygodniach pandemii największe zakupy, jakie wszyscy robiliśmy miały miejsce w sklepach spożywczych, budowlanych oraz sklepach meblowych. Te ostatnie miały przygotować nas do pracy w domu. Jak? Poprzez zakup mebli  https://meblejawor.com.pl/ do domowego biura.

Jak urządzić miejsc w pracy w domu?

Optymalnym rozwiązaniem dla umeblowania domowego biura jest zakup trzech elementów: biurka, komody i półki. Wystarczą te trzy elementy, by powstało komfortowe miejsce do pracy. Jeżeli w mieszkaniu jest zbyt mało wolnej powierzchni wystarczy niewielkie biurko amazon czy fribo, by powstał zakątek do ustawienia laptopa, głośników do komunikacji, lampy i trochę miejsca do rozłożenia notatek.

Na ścianie zawsze znajdzie się tyle miejsca, by umieścić na niej biały lumens, artis czy baltica. Półki w zasięgu ręki zastąpią wszelkie kontenerki i biblioteczki na dokumenty. Długotrwała praca zdalna siłą rzeczy generuje mnóstwo wydruków, pism czy kopii, które muszą otrzymać formę papierową i wymagają bezpiecznego składowania. Do tego celu wystarczy estetyczna komoda biała arko czy drewniana w kolorze baltica. W ten sposób przechowamy całą dokumentację, a gdy wrócimy kiedyś do tradycyjnego sposobu pracy, wszystkie zakupione meble znajdą swoje przeznaczenie w sypialni czy salonie.

Ergonomiczne wyposażenie domowego biura sprawi, że zmniejszy się uciążliwość zdalnego modelu pracy i stanie się ona trochę bardziej komfortowa.

Meble na wymiar do aneksu kuchennego. Jakie wybrać?

0
Meble na wymiar do aneksu kuchennego

Obecność aneksu kuchennego nie musi negatywnie wpływać na część wypoczynkową salonu. Trzeba tylko rozważnie wybierać szafki. Jeśli się je zamawia, to mogą być dowolne.

Moda na łączenie części dziennej to efekt zbyt małej przestronności wnętrz. By tę przestrzeń czuć, łączy się pomieszczenia o różnej funkcji. Są pewne rozwiązania, dzięki którym część kuchenna nie obniża elegancji i nie zakłóca relaksu. Zamawiając meble na wymiar, można z nich korzystać.

Jakie typy szafek wybrać do aneksu?

Gdy kuchnia jest częścią salonu, to sprzęt AGD nie powinien być widoczny. Potrzebne są szafki, które tworzą zabudowę lodówki, piekarnika, kuchenki mikrofalowej. Strefę kuchenną warto oddzielić. Potrzebne meble kuchenne na wymiar to także więc wyspy. Od części salonowej do takiej szafki przystawić można stół. Jej tył może też łączyć się z tyłem sofy. Potrzebne są i szafki górne oraz dolne, w tym ta na zlewozmywak. Kto znalazł sklep https://www.fabrykamebli.pl/, to wszystkie te typy szafek może dla siebie wybrać. Kolor ich może być różny.

Kolor mebli na wymiar do kuchni

Wybierając kolor szafek kuchennych, trzeba uwzględnić wystrój salonu. Nie powinno być mocnego kontrastu. Jeśli ma być elegancko, warto wybrać spokojny i neutralny kolor szafek. Barwne kuchnie też mają zalety. Co zrobić, by kolorowe szafki nie odciągały uwagi od strefy wypoczynkowej? Można wybrać dolne szafki o wyrazistej barwie, a górne neutralne np. kremowe. Tył szafki wyspy powinien mieć ten kolor, jaki mają meble pokojowe.

Rezygnacja z szafek wiszących

Jeśli ze strefy kuchennej korzysta się rzadko, to naczyń i różnych akcesoriów nie ma wiele. Niekiedy możliwe jest zrezygnowanie z szafek górnych wiszących. Zamawia się wtedy szafki dolne. Można też rozważyć wstawienie wysokiego słupka. Dodanie takiego mebla na wymiar zwiększy przestrzeń na przechowywanie. Ustawi się go na skraju ściany z szafkami. Część centralna, zwykle zajęta przez szafki wiszące, pozostanie pusta. Strefa kuchenna staje się dzięki temu dużo mniej widoczna.

Osoby, które chcą mieć duży wybór kolorów, znajdą to dla siebie w sklepie Fabryka Mebli. Do każdego mebla wybiera się oddzielnie kolory korpusu i frontu. Są wszystkie typy szafek potrzebnych dla dobrej aranżacji aneksu kuchennego. Potrzeba mebli na wymiar do stworzenia komfortowej garderoby? Takie też się znajdzie.

Wypożyczenie samochodu – co warto wiedzieć?

0
Wypożyczenie samochodu

Samochody bardzo mocno odmieniły i znacznie ułatwiły codzienne funkcjonowanie. Niestety może przytrafić się sytuacja, w której nasze auto nie będzie zdatne do jazdy. Może to być spowodowane kolizją, awarią itd. Wtedy następuje pytanie co zrobić, aby móc dojechać do pracy, szkoły czy po prostu ułatwić sobie przemieszczanie się w czasie wolnym. Oczywiście najlepszym sposobem będzie wypożyczenie samochodu z dobrej wypożyczalni, która oferuje nie tylko ciekawe samochody, lecz również może pochwalić się przystępną ofertą na wypadek, gdyby wynajem miał trwać nieco dłużej.

Wypożyczenie samochodu – na co zwrócić uwagę?

Wbrew pozorom wypożyczenie auta nie jest trudną sprawą. Trzeba tylko wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że nie zaskoczą nas żadne ukryte koszty. Na samym początku warto spojrzeć czy dana firma nalicza kaucję za wynajem. Inaczej mówiąc jest to kwota, która zabezpiecza właściciela pojazdu przed ewentualnymi uszkodzeniami. Kolejną kwestią są ewentualne ograniczenia dotyczące ilości przebytych kilometrów. Bowiem niektóre firmy zastrzegają sobie limity. Oznacza to, że najemca w ramach umowy nie może wykorzystywać samochodu na dalsze wycieczki, chyba, że postanowi więcej zapłacić. Oczywiście ważne jest też kierować się opiniami innych klientów, którzy potwierdzają autentyczność i wysoką jakość usług danej firmy.

Wypożyczenie auta z OC sprawcy

Kiedy Twoje auto brało udział w kolizji albo wypadku i nie jest zdolne do dalszej jazdy możesz również dokonać wypożyczenia, za które zapłaci sprawca całego zdarzenia. Wystarczy zgłosić się do wypożyczalni i wybrać samochód. Wszystkie formalności załatwi za Ciebie wybrana firma, więc Ty nie musisz się niczym przejmować.

Którą firmę zatem wybrać?

Godną polecenia i wartą uwagi jest wypożyczalnia samochodów OSCAR https://zastepcze.lublin.pl/. Firma ta spełnia wszystkie wymienione wyżej uwagi,
a więc nie pobiera kaucji – wszystkie auta posiadają pełne ubezpieczenie, a więc możesz jeździć bez obaw. Dodatkowo nie znajdziesz tam żadnych ukrytych kosztów, a cała umowa najmu jest prosta. Z kolei ceny są przystępne dosłownie na każdą kieszeń. Oczywiście wypożyczalnia OSCAR posiada możliwość wynajęcia auta z OC sprawcy wypadku.

Czym kierować się podczas wyboru worków na śmieci?

0
Czym kierować się podczas wyboru worków na śmieci

Worki antybakteryjne dla dodatkowej ochrony

Worki na śmieci są potrzebne wszędzie. Nie tylko w naszych domach, ale również w miejscu pracy, jak zatem wybrać najlepsze? Wszystko zależy od tego, jakie są nasze potrzeby i  jak duże jest pomieszczenie. Worki antybakteryjne gwarantują higienę i ochronę przed zarazkami. Dodatkowo wyposażone są w  środek biobójczy, który hamuje rozwój szkodliwych bakterii (Escherichia coli, Staphylococcus aureus). Dzięki temu dobrze sprawdzą się w miejscach takich jak zakłady pracy, czy biura. Przypadną również do gustu osobom posiadającym małe dzieci. Dodatkowo wykonane są z mocnej folii, która chroni i zabezpiecza przed rozerwaniem, czy przeciekaniem zawartości. Worki na śmieci Stella https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci nadają się do ponownego recyklingu, dzięki czemu są przyjazne środowisku i nie obciążają naszej planety.

Jak segregować śmieci?

Dla domu najlepsze i najwygodniejsze będą worki do segregacji śmieci. Worki są dostępne w różnych rozmiarach oraz kolorach:

  • brązowy (odpady organiczne);
  • niebieski (papier);
  • zielony (szkło);
  • żółty (metal, plastik).

Warto podkreślić, że segregacja śmieci jest jednym z ważniejszych aspektów ekologii w XXI wieku, problem wzrastającej liczby odpadów jest z dnia na dzień coraz większy, i pochłania coraz większe ilości terenów zielonych. Składowanie odpadów jest dużo bardziej kosztowne i nieekologiczne niż ich segregacja. Dzięki różnym wymiarom i rozmiarom każdy z klientów znajdzie coś odpowiedniego dla swojego domu i swoich potrzeb. Worki z podziałem na kolory znacznie ułatwią segregację i nie obciążą środowiska naturalnego, a co najważniejsze powstają w procesie recyklingu- z przetworzonych odpadów foliowych.. Dodatkowo dzięki wygodnym ściągaczom gwarantują łatwe przenoszenie worka i zabezpieczają przed ewentualnym przeciekaniem zawartości.

Jakie worki na śmieci do łazienki?

W łazience najlepiej sprawdzą się worki na śmieci z uszami, wzbogacone o miętowy zapach, dzięki niewielkiej pojemności będą pasować do kompaktowych pojemników. Ładny, ziołowy zapach gwarantuje poczucie świeżości i higieny. Worki te sprawdzą się również w hotelowych czy biurowych toaletach.

Idealnie dopasowana, modna fryzura – jak osiągnąć taki efekt?

0
Idealnie dopasowana, modna fryzura

Strzyżenie, koloryzacja, modelowanie, pielęgnacja – to obowiązkowe elementy kreowania fryzury, o których zawsze warto pamiętać. Dobrze dobrana fryzura potrafi całkowicie odmienić wygląd, podkreślić naturalną urodę i sprawić, że kobieta czuje się atrakcyjnie i wyjątkowo. Jak można to osiągnąć? Bez względu na to czy ma być to totalna metamorfoza czy subtelna koloryzacja, niezbędna będzie wizyta u dobrego fryzjera. Gdzie znaleźć takiego w Lublinie?

Indywidualny styl i prawdziwa pasja

Piękne włosy i odpowiednio dopasowana fryzura potrafią zdziałać cuda i nie ma w tym cienia przesady. Fryzura musi być przy tym dobrana do typu urody, kształtu twarzy, charakteru oraz oczywiście własnych preferencji. Niezbędna najczęściej jest do tego zazwyczaj koloryzacja, strzyżenie i modelowanie. Nie da się też ukryć, że nie każdego fryzjera jest w stanie sobie z tym poradzić. Prawdziwy talent, pasja, znajomość aktualnych trendów oraz chęć ciągłego kształcenia, to cechy których na pewno należy szukać u osoby, której chce się powierzyć swoje włosy. Wszystko to można znaleźć w Lublinie, właśnie tutaj https://www.laurentlublin.pl/. W salonie fryzur Laurent można spotkać się bowiem z indywidualnym podejściem do każdego klienta. W takim miejscu można spokojnie usiąść w fotelu i odprężyć się, mając pewność, że efekt końcowy będzie zgodny z oczekiwaniami.

Profesjonalne kosmetyki najlepszych marek

Dbanie o włosy to nie tylko strzyżenie i koloryzacja, ale także pielęgnacja. I to zarówno ta w zaciszu własnego domu, jak i w salonie fryzjerskim. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie zawierają w swoim składzie wysokie stężenie składników aktywnych, które głęboko przenikają w strukturę kosmetyków, odżywiając je i regenerując. Taka pielęgnacja może skutecznie naprawić uszkodzenia i pomóc w zapuszczeniu włosów. Dzięki niej będą prezentowały się po prosty pięknie i każdego zachwycą swoim intensywnym blaskiem. Zabiegi fryzjerskie mogą być prawdziwym ratunkiem, ale tylko pod warunkiem że są dobrze dobrane do rodzaju włosów oraz są do nich używane najlepsze preparaty. W salonie Laurent w Lublinie wykorzystuje się kosmetyki od najlepszych marek, które zapewniają osiągnięcie naprawdę zaskakujących efektów.

Jak wyposażyć siłownię zewnętrzną?

0
Jak wyposażyć siłownię zewnętrzną

Moda na aktywność fizyczną nie przemija, ale wciąż zyskuje na popularności. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wszelkie sporty uprawiane na świeżym powietrzu, co znajduje odzwierciedlenie choćby w pojawiających się w różnych miejscach siłowniach plenerowych. Można zauważyć je w parkach, skwerkach, ale również na terenach hoteli czy pensjonatów. O czym należy pamiętać wybierając urządzenia do takiej siłowni?

Solidna – stabilne i bezpieczne sprzęty

Siłownia zewnętrzna sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chce się zmotywować ludzi do aktywność fizycznej lub po prostu zaproponować im ciekawą formę spędzenia wolnego czasu. Podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu można bowiem zadbać o swoje ciało i kondycję fizyczną, dotlenić organizm, poprawić samopoczucie i po prostu dobrze się bawić. Urządzenia tego typu znakomicie spełniają swoją rolę w parkach, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, placówkach edukacyjnych, ale też w przydomowych ogródkach. Kupując je należy oczywiście zwrócić uwagę na ich jakość. Ze względu na to, że stoją na świeżym powietrzu, muszą przetrwać chłód, mróz, ulewy i opady śniegu. Poza tym, będzie ich używało sporo osób, powinny być więc też odporne na uszkodzenia mechaniczne. Warunki, jakie powinny więc spełniać? Trwałe materiały, solidne wykończenie, silne mocowanie, bezpieczeństwo i najlepiej kilkuletnia gwarancja. Dokładnie jak te siłownie: http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/silownie-zewnetrzne.

Uniwersalna – ćwiczenia dla każdego

Wyposażając siłownię zewnętrzną należy pamiętać o tym, że będą z niej korzystać o osoby o różnym poziomie sprawności fizycznej. Urządzenia powinny być pod tym względem dopasowane także do możliwości użytkowników w różnym wieku. Nie może więc zabraknąć tak uniwersalnych sprzętów jak choćby rower wolnostojący, orbiterek, podnosiciele rąk i nóg. Dobrze sprawdzają się też drabinki, ławeczki do wyciskania oraz stepery. Ilość urządzeń powinna być zaś dostosowana do wielkości przestrzeni, jaką się dysponuje i ilości osób, które mają jednocześnie korzystać z takiej plenerowej siłowni. Oczywiście, im więcej tym lepiej. Odpowiednia różnorodność przyrządów pozwoli na kompleksowe zadbanie o o kondycję oraz sprawność całego ciała. Takie urządzenia jak te proponowane przez Avis Ekologiczne Place Zabaw, są niezwykle atrakcyjne i zachęcą do aktywności fizycznej każdego – nawet osoby, które do tej pory nie miały zbyt wiele do czynienia ze sportem.

Po czym poznać dobry sklep z bronią?

0
Po czym poznać dobry sklep z bronią

Sklep z bronią jest jedną z wielu branż gospodarki, które muszą uzyskać odpowiednią koncesję, aby rozpocząć taką działalność. Pozwolenie mogą otrzymać zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy, ale tylko po spełnieniu konkretnych warunków.

Kto może otrzymać koncesję, aby otworzyć sklep z bronią?

Koncesja na handel bronią udzielana jest osobom fizycznym oraz przedsiębiorcom. W przypadku osób fizycznych, trzeba mieć polskie obywatelstwo, ukończone 25 lat, wykształcenie średnie branżowe, udokumentowane przygotowanie do wykonywania takiego zawodu oraz pełną zdolność do czynności prawnych.

Poza tym osoba prywatna nie może wykazywać zaburzeń funkcjonowania psychologicznego, nie może być również skazana za przestępstwa, przestępstwa skarbowe albo wykroczenia skarbowe oraz nie może mieć żadnych toczących się postępowań sądowych. Jeżeli chodzi o przedsiębiorców, to nie mogą być oni wpisani do rejestru dłużników oraz muszą mieć udokumentowane spełnione warunki techniczne dotyczące prowadzenia takiej działalności.

Do czego upoważnia pozwolenie na handel bronią?

Każdy, kto uzyska stosowne pozwolenie na otworzenie sklepu z bronią, może handlować poprzez sklep stacjonarny, sprzedawać zarówno broń, jak i amunicje, nabijać naboje do broni myśliwskiej oraz przechowywać i sprzedawać proch strzelecki. Handel takimi przedmiotami nie jest dozwolony na gminnych, małych i wielkich targach oraz w przemyśle okrężnym.

Przedsiębiorca handlujący bronią może także sprzedawać ją na wystawach i targach tematycznych, ale tylko w momencie, gdy uzyska stosowne pozwolenie od władz gminy.

Jak poznać dobry sklep z bronią?

Każdy profesjonalny sklep z bronią będzie posiadał najwyższej klasy zabezpieczenia do przechowywania broni oraz amunicji. Prowadzony jest najczęściej przez pasjonatów, którzy doskonale znają się na tym temacie i dobrze doradzają swoim klientom.

Wiele pozytywnych opinii posiada sklep z bronią pod adresem: http://bron-sklep.pl. W takim miejscu znajdziemy wymarzony egzemplarz broni myśliwskiej, maszynowej, snajperskiej albo kolekcjonerskiej.

ZOBACZ TEŻ