Rozważasz zmianę kierunku studiów? Przenieś się do WSB!

0
zmiana kierunku studiów

Często już po kilku pierwszych tygodniach zaczynasz rozumieć, że popełniłeś błąd, a zajęcia, na które uczęszczasz, w ogóle Cię nie interesują. Dowiadujesz się, jak wygląda nauka na innych, pokrewnych kierunkach i chętnie zrobiłbyś wszystko, by się tam przenieść. Na szczęście – jest to możliwe, a Wyższa Szkoła Bankowa to ułatwia.

Pokrewne kierunki okazują się atrakcyjniejsze? Nic straconego!

Wielu studentów po kilku tygodniach spędzonych na uczelni żałuje, że nie zapisało się na inny kierunek. Często chodzi zresztą o kierunek pokrewny (np. inne studia humanistyczne czy społeczne), ale z atrakcyjniejszym programem i ciekawiej prowadzonymi zajęciami. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji wydaje się rezygnacja ze studiów i przystąpienie do rekrutacji za rok. Wbrew pozorom jest jeszcze jedno rozwiązanie – i jest nim przeniesienie na inny kierunek studiów.
Nie zawsze jednak dziekani uczelni wyrażają zgodę na zmianę kierunku w trakcie roku akademickiego. Takie rozwiązanie umożliwia natomiast Wyższa Szkoła Bankowa.

Spróbuj jeszcze raz i zostań studentem Wyższej Szkoły Bankowej!

Dzięki WSB, nie musisz rozpoczynać studiów od początku i martwić się, że nauka na poprzedniej uczelni była całkowitą stratą czasu. Przenieś się do WSB, na wybrany przez siebie kierunek! Pamiętaj, że konieczne będzie nadrobienie różnic programowych i zaliczenie odpowiednich przedmiotów – o tym jak to wygląda można przeczytać na https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/przeniesienie-z-innej-uczelni.

Cenisz praktyczną formę zajęć? WSB, to uczelnia dla Ciebie!

W WSB zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem case studies i mają formę warsztatową – rozwiązujesz w ich trakcie realne problemy występujące w firmach. W ten sposób zdobywasz kwalifikacje, których będą wymagać od Ciebie przyszli i obecni pracodawcy.

Jak przenieść się do WSB?

W Biurze Rekrutacji wybranej WSB, złóż odpowiednie dokumenty, w tym wykaz ocen i przedmiotów z Twojej obecnej uczelni. Ostateczną decyzję o przeniesieniu podejmuje dziekan.

Artykuł sponsorowany.

Wezwanie do zapłaty nigdy nie było takie łatwe

0
Wezwanie do zapłaty nigdy nie było takie łatwe

Termin dawno minął, a kontrahent ociąga się ze spłatą należności? Ponaglenia, prośby i upomnienia nic nie dają, a Tobie brakuje już cierpliwości? Owszem to bardzo męczące, gdy dłużnik nie reaguje i nie poczuwa się do zwrotu pieniędzy. Jeśli trafisz na nieuczciwego kontrahenta, możesz oczywiście samodzielnie domagać się spłaty długu, lecz może to trwać w nieskończoność i nigdy nie masz pewności, że przyniesie jakiekolwiek efekty. Wstępując na drogę sądową, musisz uzbroić się w cierpliwość, gdyż proces może ciągnąć się latami. Nie musisz jednak tracić czasu na nieefektywne działania… Wezwanie do zapłaty jeszcze nigdy nie było tak łatwe! Skorzystaj z giełdy wierzytelności, a pieniądze odzyskasz szybciej, niż się spodziewasz. Jak to możliwe?

Czym jest giełda długów?

Jeśli masz problem z odzyskaniem swoich pieniędzy i chciałbyś uniknąć wielu godzin spędzonych w sądzie, to giełda długów jest idealnym miejscem dla Ciebie. System3000 to rejestr informacji o dłużnikach i platforma, która umożliwia sprzedaż wierzytelności. Została ona stworzona z myślą o przedsiębiorcach, którzy jak najszybciej chcą rozprawić się z dłużnikami. Każdy użytkownik giełdy może umieścić w rejestrze dane swojego dłużnika i wystawić ofertę sprzedaży przysługującego mu długu. Firmy, które specjalizują się w ściąganiu długów, bardzo chętnie nabędą prawo należności i odciążą przedsiębiorców. Umieść na giełdzie dane dłużnika i informacje o kwocie, jaką jest Ci winien, ustal cenę, a na pewno znajdzie się ktoś, kto pozbawi Cię problemu.

Dlaczego warto korzystać z giełdy długów?

Giełda długów ma wiele zalet i kto raz z niej skorzysta, zostanie tam na dłużej. Przede wszystkim jest to platforma, z której może skorzystać każdy, a rejestracja, prowadzenie konta i wystawianie ofert nic nie kosztuje. Wierzyciel może wystawić każdą wierzytelność, którą jest w stanie udokumentować fakturą, umową, nakazem zapłaty, wyrokiem sądu, wekslem lub innym dokumentem potwierdzającym, że dług faktycznie istnieje. Internetowa giełda długów to doskonałe rozwiązanie dla osób, które borykają się z dłużnikami i nie mogą wyegzekwować swoich należności. Jeśli problem dotyczy i Ciebie, zarejestruj się w systemie i zobacz, że odzyskanie pieniędzy może być bardzo proste.

Jak sprzedać dług na giełdzie System3000?

  • Zarejestruj się w systemie → https://www.system3000.pl/
  • Umieść w bazie dane swojego dłużnika,
  • Wybierz kancelarię i wyślij wezwanie do zapłaty,
  • Wystaw ofertę sprzedaży,
  • i… pozbądź się problemu!

Bardzo często pieniądze wracają do wierzyciela jeszcze przed wystawieniem oferty sprzedaży! Wezwanie do zapłaty zawiera bowiem informację o takim zamiarze, co często działa na dłużnika motywująco. Wystawienie oferty na giełdzie wierzytelności wiąże się bowiem z upublicznieniem danych w rejestrze dłużników, czego każdy przedsiębiorca wolałby raczej uniknąć. Dlatego też wielu z nich korzysta z ostatniej szansy polubownego zakończenia sprawy i dobrowolnie reguluje należność. Tylko to może go uchronić przed rychłym zasileniem listy dłużników… a któż chciałby współpracować z niewypłacalnym przedsiębiorcą, który ma zaległe długi?

Zalety sal konferencyjnych nad morzem

0
Zalety sal konferencyjnych nad morzem

Organizacja konferencji to nie łatwe zadanie w dzisiejszych czasach. Wydawałoby się, że mając do dyspozycji tyle wygodnych rozwiązań będzie wręcz przeciwnie. Okazuje się, że tak nie jest. Dlaczego? Ponieważ z roku na rok wymagania odnośnie poziomu konferencji wzrastają. To nie może być byle jak zorganizowane spotkanie. To konferencja, gdzie każdy element musi być bardzo starannie dopracowany i dopilnowany.

Organizacja konferencji nad morzem

W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiednio dopasowaną salę, gdzie będzie można zorganizować całe spotkanie oraz termin. Data tego wydarzenia nie może być zbyt odległa, ale także nie może być zbyt szybka, ponieważ może się okazać, że w tym dniu ktoś będzie miał już coś zaplanowane i nikt nie będzie chciał uczestniczyć w tym wyjątkowym dniu. Takie spotkanie powinno odbyć się za trzy do sześciu miesięcy. Teraz czas na wybór odpowiedniego miejsca.

Patrząc na mapę Polski bardzo łatwo przekonać się, że do wyboru mamy wiele wspaniałych miejsc, które znajdują się w sercu Polski, nad jeziorami, w górach i nad Bałtykiem. Które z tych miejsc będzie najlepsze? Zwróćmy dzisiaj swoje oczy nad polskie morze, gdzie można cieszyć się pięknymi widokami i czystym, świeżym powietrzem. Dlaczego akurat tam należy zaplanować konferencję skoro pod ręką, np. w Warszawie mamy piękną i dobrze wyposażoną salę?

Zalety konferencji nad morzem

Wiele firm w dzisiejszych czasach nadal chce iść na łatwiznę i planować konferencję w miastach, gdzie znajduje się siedziba ich firmy lub z tym miastem są ściśle powiązani. Zapominają o tym, że dzisiaj spotkania biznesowe, szkolenia, konferencje, itd. w głównej mierze kojarzone są z dwoma rzeczami. Pierwsza z nich to rozmowy na bardzo poważne tematy. Druga to…odpoczynek. Ktoś może powiedzieć, że na takie konferencje nie jeździ się odpoczywać. Błąd! Teraz, w obecnych czasach tak. Dzisiaj ludzie po to właśnie tam jadą, aby móc zażyć trochę innego powietrza i cieszyć się wspaniałymi widokami po zakończonym spotkaniu. A na pewno nad morzem nikomu ich nie zabraknie.

Sale konferencyjne nad morzem mają wiele zalet. Jedną z nich jest lokalizacja. Nad morze wszyscy dostaną się bez problemu – zarówno, jeżeli myśli się o komunikacji krajowej, jak również własnym transporcie. Lotniska, dwórce PKP i PKS rozmieszczone są w wielu centralnych punktach przy samym morzu. Nawet osoby zaproszone z innych krajów nie będą miały problemu z dotarciem na miejsce. Wśród innych zalet przebywania nad morzem zaliczyć można dostępność świeżego powietrza i możliwość spacerów po plaży, które nie zapominajmy, wpływają kojąco – relaksująco na nasz organizm.

Poza tym jod znajdujący się w powietrzu ma korzystne właściwości dla naszego organizmu. Nad morzem zawsze znajdzie się mnóstwo dodatkowych atrakcji, dzięki czemu w czasie wolnym od spotkań biznesowych zawsze będzie można coś dla siebie zaplanować.

Wyjazd nad morze to także możliwość zmiany klimatu, która to na pewno korzystnie wpłynie na wszystkich uczestników biorących udział w konferencji.

Certyfikaty Rosyjskie – jakie rodzaje wyróżniamy i jakie produkty ich wymagają

0
Certyfikaty Rosyjskie

Na terenie Federacji Rosyjskiej obowiązuje wiele rodzajów certyfikatów. Część dotyczy tylko Rosji, inne zaś całej Euroazjatyckiej Unii Celnej, czyli Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Armenii i Kirgistanu. Do tego dochodzi fakt istnienia certyfikatów dobrowolnych, często równie ważnych dla odbiorców, obok tych obligatoryjnych. Nic dziwnego więc, że można się w tym wszystkim zgubić. Dla ułatwienia podzielimy je na Certyfikaty Rosyjskie oraz certyfikaty Unii Celnej, obowiązujące w Rosji.

Certyfikaty Rosyjskie

Najbardziej rozpoznawalnym standardem certyfikacyjnym w Rosji jest Gost R. Wcześniej był obowiązkowy dla prawie wszystkich produktów. Obecnie, w większości przypadków, zastąpiły go dokumenty obowiązujące w całej Unii Celnej. Certyfikaty rosyjskie Gost R nie są jednak bezużyteczne. Można je uzyskiwać w trybie dobrowolnym. Z pozoru są one bezcelowe, ale wciąż wielu odbiorców wymaga ich, ponieważ uważane są za symbol wysokiej jakości produktów.

Wciąż jednak istnieją produkty, które wymagają pewnego rodzaju certyfikatów rosyjskich Gost R, np. urządzenia przystosowane do pracy w strefie zagrożonej wybuchem wymagają certyfikatu Gost R Ex. Dla większości bardziej znanym określeniem jest standard ATEX.

Certyfikaty rosyjskie bezpieczeństwa pożarowego są wymagane dla takich produktów jak urządzenia przeciwpożarowe, np. gaśnice, produkty ognioodporne, np. drzwi przeciwpożarowe oraz odporne na ogień materiały budowlane, np. przewody lub płyty elewacyjne. 

Notyfikacja FSB jest dokumentem, który jest potrzebny przy imporcie urządzeń szyfrujących do Rosji. Bardzo prosto można określić jakie produkty wymagają tego typu dokumentu – wszystkie urządzenia posiadające jakąkolwiek formę szyfrowania, np. Bluetooth czy Wi-Fi.

Certyfikaty Euroazjatyckiej Unii Celnej

Tego typu certyfikaty dzielą się na 3 rodzaje:

Certyfikat EAC – zastąpiła wiele certyfikatów GOST R. Wymagany jest przy imporcie takich produktów jak rozdzielnice niskiego napięcia, bielizna czy ubranka i meble dziecięce. Posiadanie tego typu dokumentu upoważnia do oznaczania produktów symbolem EAC.

Deklaracja EAC – zastąpiła wiele certyfikatów GOST R. Wymagana jest przy imporcie takich produktów jak ciastka, soki, kosmetyki, meble biurowe czy ubrania dla dorosłych. Posiadanie tego typu dokumentu upoważnia do oznaczania produktów symbolem EAC.

Świadectwo Państwowej Rejestracji – dokument potwierdzający zgodność towaru z normami sanitarno-epidemiologicznymi i higienicznymi Unii Celnej. Wymagane jest przy imporcie takich produktów jak chemia gospodarstwa domowego, niektóre kosmetyki czy farby ścienne.

Jak widać powyżej, Certyfikaty Rosyjskie dzielą się na wiele grup. Oczywiście nie wymieniliśmy wszystkich obowiązujących, ale, w większości przypadków, potrzebne są te przez nas opisane powyżej. Odwiedź stronę ccrw.pl na której uzyskasz dokłądniejsze informacje.

Chwilówka, czy pożyczka – na jaką formę pomocy się zdecydować?

0
Chwilówka

Niektórych wydatków nie sposób przewidzieć – samochód zepsuje się w najmniej odpowiednim momencie, a pęknięta rura wymusi na nas remont łazienki. Problem staje się tym bardziej poważniejszy, gdy na naszym koncie brakuje wolnej gotówki na sfinansowanie nagłych wydatków. Wówczas wiele osób bierze pod uwagę wzięcie chwilówki, lub pożyczki. Która z tych dwóch form wsparcia finansowego jest najlepsza i czym się różnią? Odpowiedzi na nurtujące Cię pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Programista – zawód przyszłości?

0
Programista

Branża informatyczna wciąż przeżywa prawdziwy rozkwit, a eksperci w tym zakresie szybko znajdują dobrze płatne stanowiska. Tak też jest w przypadku programistów, na których zapotrzebowanie na polskim rynku pracy jest naprawdę olbrzymie.

Dlaczego warto być programistą i czy taka ścieżka kariery naprawdę się opłaca? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Czym zajmuje się programista? Nieco podstawowych informacji

Zawód programisty wzbudza wielkie zainteresowanie zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy szukają pomysłu na swoją przyszłą karierę zawodową. Jest to profesja dająca gigantyczne możliwości w różnych sektorach gospodarki.

Czym zajmuje się programista? Podstawowym jego zadaniem jest tworzenie kodu do rozmaitych programów komputerowych. Mogą to być drobne, praktyczne aplikacje, z których korzystają miliony prywatnych użytkowników, rozbudowane gry komputerowe lub nawet kompleksowe oprogramowanie do zarządzania procesami produkcyjno-logistycznymi w przemyśle.

Do tworzenia kodu wykorzystuje się rozmaite języki programowania. Do najpopularniejszych zaliczają się JAVA, C++, Python. Każdy z nich stanowi zupełnie inny sposób komunikowania się, dlatego często w tej branży dochodzi do ścisłych specjalizacji.

Programista tworzy kod, wdraża, a później przeprowadza testy. Często zajmuje się także przeprowadzaniem zmian i optymalizacji w już istniejących kodach.

Zapotrzebowanie na programistów – trendy na rynku pracy

Od kilku lat utrzymuje się spore zapotrzebowanie na programistów na rynku pracy. Przekłada się to na wzmożone zainteresowanie młodych osób, które decydują się na przykład na studia informatyczne w Horyzont.eu.

W ostatnich pięciu latach deficyt programistów utrzymywał się w Polsce na poziomie 50 tysięcy osób. Jak wynika z opracowania przygotowanego przez specjalistów z Kodilla.com na podstawie danych Komisji Europejskiej, polski rynek może zniwelować ten niedobór najwcześniej w 2030 roku, według najbardziej optymistycznych scenariuszy. Niestety, jeżeli nasi eksperci w tej dziedzinie znajdą pracę poza granicami Polski, ten czas może się znacząco wydłużyć, zwłaszcza gdy weźmiemy również pod uwagę narastający niż demograficzny.

W tym samym opracowaniu znajdujemy również informację o nieustannie rosnącym zapotrzebowaniu na programistów w różnych gałęziach gospodarki. Wciąż obsadzenie stanowisk w różnych przedsiębiorstwach jest dużo poniżej właściwego poziomu.

Zalety pracy programisty – dlaczego warto pracować w tym zawodzie?

Oprócz sporych szans na znalezienie ciekawej pracy zawód programisty przynosi również szereg innych korzyści, które stają się atutami przekonującymi młodych ludzi lub osoby, które pragną się przekwalifikować.

Duże zapotrzebowanie na specjalistów od tworzenia kodu przekłada się również na wysokie zarobki. Programiści mogą liczyć już na samym starcie kariery na pensję powyżej średniej krajowej. W pierwszych kilku latach pracy podwyżki niejednokrotnie osiągają poziom nawet 100%. Dobrej klasy specjaliści zarabiają ok. 15-20 000 zł miesięcznie, choć w przypadku ekspertów o wielkiej wiedzy i doświadczeniu mogą być one jeszcze wyższe.

A czym zachęca sama praca? Programowanie to zajęcie dające sporo ciekawych wyzwań. Można nieustannie się rozwijać, poszerzać horyzonty oraz zdobywać nowe umiejętności.

Wielkim atutem jest elastyczny grafik pracy, w ramach którego część obowiązków można wykonywać zdalnie, dopasowując harmonogram działań do potrzeb i okoliczności. Miało to olbrzymie znaczenie choćby w ostatnich miesiącach, gdy spora część firm ucierpiała z powodu koronawirusa. Programiści mogli jednak bez trudu przenieść swoje biura do domowego zacisza.

Równocześnie trzeba cały czas zdawać sobie sprawę z tego, że bycie programistą wymaga sporej kreatywności, samodyscypliny, dobrej organizacji pracy oraz odporności na stres podczas działania pod presją czasu.

Bycie programistą – mnogość możliwości

Programowanie to zawód, który rozbudza wyobraźnię oraz daje wiele potencjalnych ścieżek rozwoju. Olbrzymi popyt i zainteresowanie tym kierunkiem sprawiają, że młodzi ludzie widzą w nim szansę dla siebie – na ciekawą pracę, rozwój oraz spokojny start w samodzielne życie.

Charakterystyka kredytu inwestycyjnego dla spółki z o.o.

0
Charakterystyka kredytu inwestycyjnego dla spółki z o.o.

Jeżeli Twoja spółka potrzebuje środków na przeprowadzenie dużej inwestycji, to optymalnym rozwiązaniem może okazać się kredyt inwestycyjny dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W ramach takiego kredytu możesz sfinansować budowę hali produkcyjnej, wyposażenie parku maszynowego czy chociażby zakup floty pojazdów. W dzisiejszym artykule przybliżymy nieco bardziej specyfikę kredytu inwestycyjnego dla spółki z o.o.

Jak otrzymać kredyt inwestycyjny dla spółki z o.o.?

Omawiana forma finansowania ma posłużyć Twojej firmie do realizacji ściśle określonej inwestycji. Kluczowym zadaniem banku w tej sytuacji jest rzetelna ocena inwestycji, którą chcesz sfinansować. Analityk banku może wydać pozytywną opinię dopiero w momencie, kiedy będzie miał pewność, że kredyt inwestycyjny przyczyni się do poprawy wyniku finansowego spółki. Twoim najważniejszym zadaniem jest przedstawienie argumentacji, która pozwoli wydać pozytywną opinię przez analityka banku. Analityk banku będzie oczekiwał jasnej deklaracji i planu wydatkowania pozyskanych pieniędzy. Oczywiście plan musi być poparty stosownymi dokumentami.

Oprócz tego w planie musisz także wykazać, w jaki sposób inwestycja wpłynie na wyniki i obroty spółki. W tym przypadku możesz wykorzystać jedną z dwóch ścieżek. Otrzymując kredyt, możesz wykazać, że pozyskane środki pozwolą spółce zwiększyć przychody i dochody np. poprzez zwiększenie produkcji. Ale możesz także wykazać, że pozyskane środki przyczynią się do obniżenia kosztów firmy. Przykładem jest budowa własnej hali i rezygnacja z drogiego wynajmu. Te kwestie mają kluczowe znaczenie dla pozytywnej opinii analityka banku.

Jakie dokumenty złożyć we wniosku o kredyt inwestycyjny dla spółki z o.o.?

Pamiętaj, że wniosek o kredyt inwestycyjny dla spółki z o.o. musi być także poparty stosowną dokumentacją. Specyfikacja wymaganych dokumentów jest ściśle uzależniona od założonego celu inwestycyjnego. Jeżeli starasz się o kredyt inwestycyjny na budowę lub zakup nieruchomości, to konieczne będzie dołączenie dokumentacji projektowej i prawnej danej nieruchomości. Jeśli będziesz wnioskował o kredyt na zakup parku maszyn lub floty samochodów, to do wniosku musisz dołączyć szczegółową specyfikację maszyn lub samochodów, które zamierzasz kupić.

Ostatnim z dokumentów, jakie będziesz musiał dostarczyć do banku, jest biznesplan. Pamiętaj, że powinien być on stworzony zgodnie z kanonem przygotowania tego typu dokumentów. Na pewno nie wystarczy nawet najbardziej kwiecisty opis inwestycji zamieszczony na kilku stronach. Biznesplan musi być profesjonalny, rzeczowy i wyczerpujący.

Na co uważać wnioskując o kredyt inwestycyjny dla spółki z o.o.?

Musisz wiedzieć, że kredyt inwestycyjny dla spółki z o.o. jest jednym z najbardziej skomplikowanych. Wynika to z dużych kwot, ilości dokumentów oraz zawiłości technicznych i prawnych. Udzielenie kredytu to długotrwały proces, który będzie wymagał od Ciebie odpowiedniego przygotowania i cierpliwości. Bardzo wskazane jest w tym przypadku wsparcie doświadczonego pośrednika, który dysponuje wiedzą teoretyczną i praktyczną.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących tej formy finansowania, to wystarczy kliknąć w kredyt inwestycyjny spółka z oo. Trafisz na stronę firmy Kaminski-Finance, gdzie otrzymasz kompleksowe wsparcie w wyborze optymalnej formy finansowania spółki. Firma Kaminski-Finance poprowadzi Twoją spółkę przez skomplikowany proces pozyskiwania kredytu inwestycyjnego.

Masażysta w sanatorium – jakie jest ryzyko zawodowe?

0
masaż

Zawód masażysty jak zawód fizjoterapeuty są jednymi z najbardziej popularnych zawodów, wśród tych, wybieranych przez młodych ludzi. Masażyści będą potrzebni bowiem zawsze, twoimi rękami będą mogli usunąć natarczywe dolegliwości. Obecnie panujący siedzący tryb życia oraz urazy w wyniku wypadków będą problemami cały czas. Jeżeli jesteśmy w tym fachu dobrzy, to możemy całkiem pokaźne wykonywać ten zawód. Praca ta jest nie tylko lukratywna, ale również pasjonujące, chociaż posiada szereg zawodowych zagrożeń, na które jesteśmy narażeni. Jak wygląda praca masażysty w sanatorium? Jakie ryzyko zawodowe czyha na nas za rogiem? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/masazysta-w-sanatorium-ryzyko-zawodowe/

Praca w sanatorium

Na takiej posadzie do twoich obowiązków będą należały przede wszystkim zabiegi rehabilitacyjne dla pacjentów. Do tego wykorzystywać będziesz płyny wspomagające oraz aerozole. Pacjenci zazwyczaj są po przebytych urazach, wypadkach oraz innych uszkodzeniach ciała, więc praca z nich powinna być dokładna i wymagająca dużej cierpliwości oraz profesjonalizmu. Musimy liczyć się z tym, że ludzie nie lubią bólu oraz wyczerpujących zabiegów, właśnie dlatego powinniśmy być dla nich wyrozumiali oraz delikatnie. Oprócz stanu fizycznego w, powinniśmy zwrócić uwagę również na ich nastrój oraz nastawienie. Dzięki temu będziesz mógł liczyć na dobry wizerunek firmy oraz będziesz cenionym pracownikiem. 

Zagrożenia w zawodzie masażysty

Praca ta w dużej mierze opiera się przede wszystkim na operowaniu dłońmi. Bardzo rzadko wykonuje się masaże na sprzętach czy gadżetach. Praca ta przez większą ilość czasu jest stojąca lub kucająca. Przez to pracownik jest narażony na uszkodzenie kręgosłupa i układu krwionośnego. Musimy pamiętać o zachowaniu wszystkich zasad BHP. Masażysta musi wykonywać swoją pracę w pomieszczeniu o odpowiednim oświetleniu i wentylowanie. Za optymalną temperaturę uznaje się około 22 stopnie, co na celu ma zoptymalizowanie dyskomfortu. Przebywając z ludźmi chorymi i posiadając z nimi bliski kontakt jesteśmy narażeni na zagrożenia biologiczne. Istnieje ryzyko zarażenia się chorobami zakaźnymi takimi jak grypa, zapalenie płuc, półpasiec, świerzb lub opryszczka. Możemy zarazić się również drogą kropelkową, w którą przenoszone są wirusy i grzyby.

Bliski kontakt z ludźmi

Masażysta narażony jest na bliski kontakt z pacjentem, co powoduje znacznie łatwiejszy zarażenie. To właśnie dlatego tak bardzo istotne jest to, aby specjalista był zaszczepiony i używał fachowej odzieży ochronnej. Środki do dezynfekcji i mogą z kolei źle wpłynąć na nasz układ oddechowy. Intensywny oraz długotrwały masaż może prowadzić również do uszkodzenia stawów rąk. Właśnie dlatego tak ważny jest odpowiedni relaks oraz przerwy podczas pracy.

Zobacz też: http://www.digitaldep.pl/masazysta-praca-na-etacie-czy-wlasna-firma/

Jaki jest koszt ułożenia kostki brukowej?

0
kostka

Kostka brukowa w dzisiejszych czasach ma wiele zastosowań – jest wykorzystywana zarówno do nawierzchni na terenach prywatnych jak i na drogach publicznych. Cechuje się dużą trwałością, a dzięki różnorodnym kolorom i kształtom, możliwe jest wyznaczenie stref – np. ruchu pojazdów czy też można tworzyć różne dekoracje i wzory. Również oprócz zwykłej kostki prostokątnej możliwe jest wybranie innych kształtów – na przykład dwuteowego. Koszt ułożenia kostki brukowej zależny jest od ceny robocizny oraz ceny materiałów.

Zarządzanie procesami – kiedy warto zdecydować się na tę usługę?

0
Zarządzanie procesami

Usprawnianie procesów wewnątrzfirmowych to niezwykle istotny aspekt funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa, któremu zależy na rozwoju. Zlecenie usługi zarządzania procesami zewnętrznej firmie może być przełomowym krokiem w tę stronę.

ZOBACZ TEŻ