20 pomysłów: Jak pracować we własnym domu?

Po urodzeniu dziecka niekoniecznie od razu można wrócić do pracy na etacie. Na szczęście z pomocą przychodzą różne możliwości podjęcia pracy zdalnej albo nawiązania umowy o dzieło lub zlecenie. Młode mamy mają sporo pomysłów, do tego zazwyczaj dużo energii i trochę wolnego czasu. Warto to wykorzystać. Poniżej 20 pomysłów na pracę we własnym domu.

 1. Grafik – możesz wykonywać ilustracje do książek, czasopism, kalendarzy, dla prywatnych zleceniodawców lub na zasadzie współpracy z wybraną firmą. Wymaga talentu do rysunku, malowania, niezłej wyobraźni.
 2. Grafik komputerowy – to samo co wyżej, tylko w wersji komputerowej. Dochodzą grafiki na potrzeby stron www.
 3. Projektant stron www – znajomość nowoczesnych technologii internetowych umożliwi ci uzyskiwanie dość sporych zarobków z tytułu projektowania i tworzenia stron prywatnych, portali, serwisów itd.
 4. Redaktor treści na strony www – oprócz tworzenia stron istotne jest też napisanie treści. Możesz się tym zająć, wystarczy tzw. lekkie pióro, umiejętność budowania zainteresowania czytelnika, żywy język.
 5. Osoba odpowiedzialna za promocję w social media – będziesz pracować wśród ludzi, tyle że zdalnie. Promocja odbywa się w serwisach typu Facebook, wykorzystuje mailing, newslettery itd.
 6. Terapeuta – logopeda, psycholog – najlepszym rozwiązaniem dla pań z wykształceniem kierunkowym będzie otworzenie własnego gabinetu. Sporo ludzi potrzebuje terapii, albo chociaż wysłuchania. Nie powinno brakować klientów.
 7. Korepetytor, nauczyciel – udzielanie korepetycji lub lekcji języka, gry na jakimś instrumencie, jest sposobem na pracę z ludźmi, pozostanie w branży i oczywiście zysk.
 8. Księgowy – niektóre firmy szukają księgowych na zlecenie. Rodzaj pracy dorywczej z możliwością kontaktu z daną firmą lub wyłącznie z domu.
 9. Fotograf – to dobry pomysł dla mam z pasją do robienia zdjęć. Można sprzedawać gotowe fotografie swojego autorstwa lub organizować sesje dla klientów.
 10. Copywriter – możesz zajmować się pisaniem bardzo różnych treści, wymyślaniem sposobów na promocję, haseł reklamowych, redagowaniem artykułów do gazet.
 11. Korektor i redaktor treści – zajęcie dobre dla świetnych polonistek. Polega na poprawianiu błędów i nieładnych zabiegów językowych.
 12. Tłumacz – przyjemna i wymagająca praca polegająca na tłumaczeniu tekstów z polskiego na wybrany język obcy oraz odwrotnie.20 pomysłów: Jak pracować we własnym domu?
 13. Specjalista od marketingu i PR – również ciekawa praca, wymaga niezłego opanowania technik marketingowych i pozostawania w kontakcie z wieloma interesującymi osobami.
 14. Telemarketer – wystarczy telefon lub skype, żeby kontaktować się z osobami z całego kraju i zachęcać ich do korzystania z produktu bądź usługi.
 15. Fryzjer, kosmetyczka – bardzo kobiece i przyjemne zawody. Wystarczy, że przeznaczysz część domu na niewielki gabinet oraz poczekalnię dla klientów.
 16. Zdalny pracownik biurowy – możesz współpracować z różnymi ludźmi prowadzącymi własną działalność gospodarczą i wyręczać ich w pracach biurowych.
 17. Krawiec – lubisz szyć, tworzyć, marzysz o upiększaniu innych osób? To świetna praca dla ciebie.
 18. Kucharz, ciastkarz – coś w sam raz dla ciebie, jeśli lubisz kulinarne eksperymenty. Możesz nawiązać współpracę z lokalną piekarnią czy jakimś lokalem gastronomicznym.
 19. Producent biżuterii – jeśli masz zdolności manualne i zmysł artystyczny, możesz zająć się projektowaniem i wytwarzaniem biżuterii.
 20. Własna, inna działalność – jeśli nie odpowiada ci żaden z wyżej podanych pomysłów, możesz zacząć inną działalność, taką, która pozwoli ci rozwinąć skrzydła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here