10 pomysłów na biznes z niewielkim kapitałem początkowym

Nawet jeśli nie dysponujesz poważnym kapitałem początkowym, a myślisz o jakiejś ciekawej działalności, dzięki wykazaniu kreatywnego podejścia uda ci się rozwinąć niewielki biznes. Będzie to raczej źródło dodatkowego dochodu niż podstawowy filar zarobkowania, ale pozwoli zyskać doświadczenie i nauczyć się nowych rzeczy.

Wielki biznes w małym mieście

W małych miejscowościach jest trudniej o dodatkową pracę, ale od czego kreatywność? Możesz na przykład wypróbować:

udzielanie korepetycji – praktycznie nie potrzebujesz żadnych pieniędzy na start. Można udzielać korepetycji z dowolnego przedmiotu, zależnie od zapotrzebowania. Masz możliwość wybrać dowolną grupę wiekową lub uczyć każdą chętną osobę.

usługi home staging – osoba odpowiedzialna za świadczenie takich usług zajmuje się ogarnianiem nieruchomości zanim zostaną sprzedane, czyli przygotowuje je do oględzin i sesji fotograficznych. Jeśli ogłosisz swoje umiejętności, mogą z tobą współpracować agencje nieruchomości.

prowadzenie wirtualnego sekretariatu – wielu przedsiębiorców potrzebuje osoby do umawiania spotkań, załatwiania spraw, a nie chcą nikogo zatrudniać na stałe. Wirtualny sekretariat jest świetnym pomysłem na dodatkowy biznes.

 sprzedaż jedzenia z dowozem – ekologiczny sposób na niedrogie jedzenie z dowozem. Za pomocą roweru możesz dostarczać zdrową żywność prosto pod drzwi klientów. Proste i oryginalne. Praktykuje się to w krajach zachodnich, a ostatnio przybyło również do Polski. Może dzięki tobie się lepiej przyjmie.10 pomysłów na biznes z niewielkim kapitałem początkowym

ekologiczna żywność prosto z działki – nawet w małych miejscowościach nie każdy ma dostęp do zdrowej żywności na zamówienie. Dowożenie jej do klientów może okazać się dochodowym biznesem.

I w większym…

– usługi złotej rączki – wystarczy trochę umiejętności manualnych, chęci do pracy, znajomość podstaw elektryki, stolarstwa, ogrodnictwa itd. Na pewno znajdziesz mnóstwo zleceń.

osobisty trener – trenowanie pod okiem kogoś doświadczonego pozwala łatwiej się zmotywować, wyłapać błędy, znaleźć sposoby na przezwyciężenie niechęci czy trudności z osiągnięciem właściwego tempa.

usługi copywriterskie – jeśli podejmiesz się realizacji takowych, możesz liczyć na zlecenia od firm oraz klientów prywatnych. Copywriter zajmuje się na przykład tworzeniem haseł reklamowych, treści na strony firmowe, tekstów sprzedażowych i innych. Doświadczeni copywriterzy pisują również do gazet i znanych portali.

oferta koszulek dla każdego – nie ma osoby, która nie chodzi w koszulkach. Zwykłe, jednokolorowe, o prostym fasonie koszulki sprzedają się zawsze i nie wychodzą z mody. Wzbogacenie ich o ciekawe nadruki, oryginalne rysunki czy napisy to sposób na świetny biznes. Sklep możesz prowadzić w formie stacjonarnej lub przez internet.

zostań doulą – czyli po prostu doradcą dla przyszłych i młodych mam. Usługi douli cieszą się ostatnio dużym powodzeniem.  Kobiety w ciąży lub świeżo po urodzeniu dziecka nie zawsze umieją same się wszystkim zająć, nie mają też wystarczającej wiedzy. Chętnie przyjmują porady od kogoś o wiele bardziej doświadczonego, z kim mogą przede wszystkim porozmawiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here