10 kreatywnych biznesów na wakacje

Spędzenie wakacji w dość opłacalny sposób nie jest łatwe, zazwyczaj ten okres kojarzy się z wydawaniem pieniędzy i spełnianiem swoich różnych zachcianek. Osoby rozsądne mogą wykorzystać swój czas wolny na zrobienie biznesu, i to w sposób wyjątkowo kreatywny. Oto kilka pomysłów w sam raz na wakacyjne zarabianie:

1) Wynajem dmuchanych siedzisk do różnych celów – wystarczy, że zakupisz zestaw dmuchanych hamaków, zlokalizujesz punkt blisko plaży lub jeziora i wynajmujesz zainteresowanym za atrakcyjną cenę (np. 20 zł). Przy pewnym zainteresowaniu doczekałbyś się zwrotu zainwestowanych miesięcy po około miesiącu.

2) Założenie sklepu internetowego – zamiast wynajmować siedziska na bieżąco, możesz wystawiać je w sklepie internetowym. Taki sklep jest świetnym pomysłem nie tylko na wakacje, ale i na cały rok. Możesz sprzedawać tam ubrania, książki i wiele innych produktów.

3) Dmuchane zabawki – kule. Zakup takich to dość poważna inwestycja, rzędu 1200 zł. Ich liczne zalety sprawiają jednak, że możesz liczyć na szybki zwrot kosztów. Wystarczy ustalić korzystną stawkę wynajmu i pilnować interesu. Sama przyjemność, zarówno dla ciebie, jak i dla użytkowników wspomnianych kul.

4) Propozycje szkoleń – ludzie na wakacjach są radośni, odprężeni, lubią robić coś spontanicznego. To dobra okazja, by zachęcić ich do wzięcia udziału w ciekawym szkoleniu. Swoją ofertę i jej realizację możesz przeprowadzić chociażby na plaży, w lesie czy w innym miejscu pełnym turystów.

5) Tzw. streetfood – sprzedaż żywności prosto z ulicy. Możesz zaoferować typową żywność śmieciową lub coś bardziej oryginalnego, jak babeczki, truskawki w czekoladzie, owocowe hamburgery, mrożoną wodę smakową, i oczywiście kawę.

6) Próby sportowe – obudź w ludziach ducha rywalizacji. Wystarczy jakaś instalacja do mini-sportowych zmagań i publiczność, a pieniądze zaczną płynąć same. Dobrym i prostym pomysłem jest zmontowanie drążka z możliwością wiszenia na nim i rzucenie ludziom zakładu 100 zł za wytrzymanie 2 minut.10 kreatywnych biznesów na wakacje

7) Ciekawe eventy – wakacyjna atmosfera podnosi chęć wzięcia udziału w ciekawym wydarzeniu. Zaproponuj ludziom coś od siebie, na przykład pokaz sztucznych ogni, jakieś ciekawe gry, pokaz teatrzyku cieni itd. W dzień przyciągną głównie dzieci, w nocy młodzież, pary zakochanych i wszystkich miłośników spacerowania w ciemnościach.

8) Treningi na świeżym powietrzu – zaoferuj  ludziom ciekawie wymyślone treningi sportowe, np. biegania. Ludzie lubią ćwiczyć pod czujnym okiem osoby znającej się na rzeczy, może to zwiększać ich motywację.

9) Organizacja escape roomu – bardzo popularna rozrywka i wyjątkowo lubiana. Wystarczy dobrze zmontowana instalacja z licznymi zagadkami i dopilnowanie, by użytkownicy korzystali właściwie z przygotowanych atrakcji. Prowizoryczny escape room można stworzyć nawet w namiocie.

10) Wyręczanie ludzi w drobnych pracach ogrodowych – wakacje to czas wypoczynku i urlopów. Prace takie jak koszenie trawnika, porządkowanie ogrodu, pielenie chwastów pozwolą wygenerować spory dochód, ale nie obejdzie się bez pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here