ZUS na start firmy

0
1579

Założenie własnej firmy to marzenie bardzo wielu osób. Przedsiębiorczość jest cechą, która jest zawsze doceniana i często prowadzi do osiągnięcia prawdziwych sukcesów. Jednakże początki zazwyczaj nie są zbyt łatwe i dla wielu osób, mogą być powodem do tego aby całkowicie porzucić swoje plany i marzenia i zrezygnować z prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Najważniejszym powodem takiej decyzji często są obowiązkowe opłaty za ubezpieczenie zdrowotne, społeczne, podatki i wiele innych dodatkowych kosztów, które musi pokryć przedsiębiorca podczas każdego miesiąca swojej działalności. Wydatki te pojawiają się od pierwszego dnia działalności firmy, czyli w okresie, kiedy firma taka jest nieznana, zazwyczaj nie posiada żadnych klientów i nie generuje zysków. Bez względu na brak dochodu, opłaty wciąż muszą być wykonane i pieniądze te zazwyczaj muszą iść prosto z kieszeni właściciela firmy.

Aby jednak zachęcić więcej osób do tego, aby próbowały swoich sił w prowadzeniu własnej działalności, w 2018 roku zostało zmienione prawo dotyczące obowiązku opłat związanych z ZUSem. Tak zwany ZUS na start firmy to ulga dla każdego początkującego przedsiębiorcy, który nigdy wcześniej nie miał własnej firmy, lub zakończył jej działalność na co najmniej 60 miesięcy przed rozpoczęciem nowego biznesu.

Oprócz tego istotne jest to, aby jego nowa działalność nie była wykonywana na rzecz byłego pracodawcy. Jeżeli ktoś spełni wszystkie te warunki, to obowiązuje go ulga ZUS na start firmy. Ulga ta zapewnia, że przez pierwsze sześć miesięcy działalności firmy jej właściciel nie musi płacić obowiązkowego ubezpieczenia społecznego.

Ważne jest jednak to, aby pamiętać, że pomimo tej ulgi, każdy wciąż musi opłacać inne składki. Zatem nie jest to całkowite rozwiązanie na problem z opłatami w pierwszych miesiącach działalności firmy. Jest to jednak dosyć znaczące odciążenie finansowe dla wielu nowych przedsiębiorców. Pomaga w tym aby ustabilizować sytuację finansową nowej firmy i daje jej szansę na sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here