Urządzenia sanitarne i grzewcze: co wybrać na etapie urządzania domu

Instalacje wewnętrzne i związany z nimi zakup urządzeń sanitarnych i grzewczych otwierają etap stanu surowego zamkniętego. Od tego, na jaki system ogrzewania zdecyduje się inwestor zależeć będzie koszt prac, urządzeń, ale i późniejsze rachunki za prąd lub gaz. Niemniej ważne jest funkcjonalne urządzenie łazienki: należy pamiętać, że sanitariaty muszą być odpowiednio rozplanowane, a cała koncepcja łazienki spójna. Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się na co zwracać uwagę na ostatniej prostej, która dzieli Cię od wprowadzenia się do wymarzonego domu. 

Urządzenia sanitarne: jak je wybrać?

To, jaką wielkość umywalki, bidetu czy brodzika prysznicowego wybierzemy jest w dużej mierze uzależnione od wielkości łazienki. Mając do dyspozycji niewielki metraż powinniśmy kłaść nacisk na dużą funkcjonalność kosztem niewielkiego zajmowania miejsca przez sanitariaty. Należy pamiętać, że poszczególne elementy wyposażenia łazienki nie mogą nawzajem utrudniać korzystania z nich przez lokatorów. Wybierając zatem drzwi do kabiny prysznicowej pamiętajmy o odpowiednich odległościach między całkowitym rozwarciem drzwi, a lokalizacją muszli klozetowej czy bidetu. Niemniej ważna jest kwestia lokalizacji lustra, które musi być zawieszone dla dogodnej dla wszystkich wysokości. Pamiętajmy, by wyposażenie łazienki stanowiło spójną całość aranżacyjną.

System ogrzewania: jaki sprawdzi się w Twoim domu?

Ogrzewanie prądem, gazem, czy czerpanie z Odnawialnych Źródeł Energii? To, jaki system wybierze dla siebie inwestor będzie miało bezpośredni wpływ na koszty związane z utrzymaniem domu. Na etapie wyboru ogrzewania warto pomyśleć o zapotrzebowaniu energetycznym budynku: jeśli jest wysokie warto przemyśleć instalację fotowoltaiczną, korzystanie z pompy ciepła lub współpracę tych dwóch źródeł ciepła.

Urządzenia sanitarne i grzewcze: gdzie je kupić?

Zarówno sanitariaty, jak i kotły do ogrzewania paliwem stałym lub gazem, warto kupować u rekomendowanych sprzedawców, gwarantujących wysoką jakość, kartę gwarancyjną i możliwość zwrotu zakupionych przedmiotów. Jeżeli nasza inwestycja zlokalizowana jest w województwie opolskim zakupy warto zrobić w sklepie https://sklep.jarbud.opole.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here