Transport międzynarodowy – osoby prywatne, czy profesjonalne firmy?

Chcąc wysłać paczkę do swojego członka rodziny lub przyjaciela, który obecnie znajduje się za granicą Polski, czasem trzeba ponieść duże koszty związane z przewozem. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób transport międzynarodowy będzie najbardziej opłacalny dla domowego budżetu.

Dziś rozważymy kilka możliwości, opcji i sytuacji, dzięki czemu stając przed wyzwaniem zorganizowania takiego przewozu, nie będziemy panikować, wybierając najdroższą firmę z powodu jej pozytywnych opinii (marketing i reklama są w stanie skutecznie wyprzeć konkurencje, a profesjonalnie przeprowadzone kampanie, sprawić, że klienci uwierzą w pozycję lidera nawet niewielkiej firmy).

Transport międzynarodowy i prywatne kursy

Odpowiedzmy sobie na pytanie, co w ogóle oznaczają prywatne kursy osób, którzy podróżują między kilkoma Państwami. Jeśli posiadają oni auto dostawcze, którym jadą do Norwegii, Niemiec, Anglii i innych krajów w danym terminie, to umieszczają o tym informacje na specjalistycznych portalach internetowych. Osoby zainteresowane przetransportowaniem paczki, umawiają się, że dostarczą ją w danym terminie przed wyjazdem lub jeśli jest taka możliwość, to osoba oferująca transport międzynarodowy przyjedzie po drodze do nich i ją odbierze – następnie dojeżdża do celu i umawia się z kimś, kto został zobowiązany do odbioru tej przesyłki.

Model biznesowy jak widać prosty i skuteczny, jednak raczej mało dochodowy, ponieważ kursy zdarzają się co kilka lub nawet kilkanaście dni i często zwracają się jedynie koszty podróży – co jednak dla osób pracujących na co dzień za granicą, jest również ogromnym pozytywem, ponieważ często mogą zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy.

Ciekawostką jest fakt, że do popularnych krajów, gdzie wskaźnik migracji jest bardzo wysoki, kursy zdarzają się często, więc nawet jeśli posiadamy konieczność dostarczenia paczki w trybie natychmiastowym, można szukać pomocy u takich osób – dodatkowo dostarczą ją często szybciej od profesjonalnych działalności kurierskich.

A może tak prywatna firma kurierska?

Transport międzynarodowy przy wykorzystaniu specjalistycznych firm przewozowych, często nie tylko bywa bardzo drogi, ale również paczki dostarczane są w ciągu kilkunastu dni. Czy jest to satysfakcjonująca oferta? Jeśli przesyłka ma być dostarczona do egzotycznego miejsca, z pewnością nie będzie nawet innej możliwości, lecz rozmawiając na temat wcześniej wspomnianych krajów (Norwegia, Niemcy, Holandia, Anglia, Szwecja), to lepszym wyborem będzie wybór osoby prywatnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here