Telefonia VoIP – to się opłaca!

Telefony stacjonarne są obecne w domach Polaków coraz rzadziej – dziś królują raczej najnowsze smartfony, dzięki którym można kontaktować się z innymi niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Nie oznacza to jednak, że telefony stacjonarne całkowicie odeszły do lamusa; wciąż są obecne w domach i – chyba nawet częściej – w biurach i innych miejscach publicznych. Tradycyjne telefony stacjonarne są jednak sukcesywnie wypierane przez nowoczesną telefonię VoIP. Co to takiego? Dlaczego VoIP opłaca się bardziej niż klasyczna telekomunikacja?

Telefonia VoIP – z czym to się je? 

Telefony VoIP na biurkowe istnieją na rynku już od dłuższego czasu, ale dopiero od niedawna zyskują popularność. To świetna alternatywa dla klasycznej telekomunikacji, która pozwala na swobodne porozumiewanie się z innymi i realne oszczędzanie na kosztach. Można zadzwonić wszędzie i do każdego, a warunek jest tylko jeden: dostęp do internetu. 

VoIP (ang. Voice over Internet Protocol) to usługa umożliwiająca połączenia głosowe za pośrednictwem internetu. Aby móc korzystać z systemu, należy wykupić usługę na zasadzie wykupienia abonamentu u tradycyjnego operatora. Do wykonywania połączeń nie są potrzebne nadajniki naziemne, jak w przypadku tradycyjnej telefonii, ponieważ wszystko odbywa się przy wykorzystaniu internetu. Co za tym idzie, nie ma nakłaniania klienta do nabycia dodatkowych (i często niepotrzebnych) funkcji wiążących się z większymi opłatami. 

Kiedy warto skorzystać z VoIP? 

Choć telefony VoIP na biurkowe można stosować wszędzie, również w domu, to jednak największą popularność zyskały one w firmach oraz instytucjach publicznych. Nic dziwnego, bo to miejsca, w których telefony wykonuje się najczęściej. VoIP pozwala na pełną kontrolę rachunków oraz zintegrowanie sieci telefonów i komputerów. Korzystanie z owej sieci jest możliwe dzięki telefonom VoIP na biurkowym.

Telefony dla osób indywidualnych cechują się dużymi zasięgami, posiadają mocne baterie i szereg dodatkowych funkcji dla najbardziej wymagających użytkowników. Jeśli zaś chodzi o telefony bezprzewodowe dla biura, to jedną z najważniejszych zalet jest duży wyświetlacz. 

Telefony VoIP na biurkowe nie stanowią problemu, jeśli chodzi o montaż. Proces ten jest łatwy i klarowny. Do zestawu jest dołączony kabel i wszystkie niezbędne akcesoria. Nie ma zatem potrzeby ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów związanych z kupnem jakichkolwiek elementów.

Dlaczego to się opłaca? 

Jedną z największych zalet korzystania z VoIP jest niski koszt usługi. Połączenia w obrębie kraju kosztują jedynie kilka groszy, a rozmowy pomiędzy użytkownikami jednej sieci są całkowicie bezpłatne. Jedyne ponoszone koszty to te za połączenie. Zestawiając VoIP z ofertami klasycznych operatorów, można z łatwością zauważyć, że pierwsza opcja gwarantuje dużą oszczędność pieniędzy, a więc jest po prostu znacznie korzystniejsza dla klienta. 

Co ważne, VoIP to brak roamingu oraz ukrytych kosztów. Aby zadzwonić, potrzebny jest tylko internet. Warto? Jak najbardziej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here