Pomysły na biznes z niskim kapitałem

Jeśli nie dysponujesz dużym kapitałem, również możesz podjąć pracę zarobkową lub rozpocząć własną działalność. Najczęściej przed podjęciem takiej decyzji stają studenci lub osoby bezrobotne, nie posiadające żadnej gotówki na start. Na szczęście można znaleźć kilka pomysłów, które pozwolą od zera dorobić się sporych pieniędzy.

  1. Zostań przedsiębiorcą internetowym

Dostępny na wyciągnięcie ręki internet oferuje mnóstwo możliwości osobom, które myślą o zarabianiu pieniędzy od zera. Jeśli myślisz o wykorzystaniu tego narzędzia, nie imaj się sposobów prowadzących do pozyskania majątku w tydzień, bo zwyczajnie nie działają. Najprościej i najbezpieczniej będzie wykorzystanie swoich umiejętności, czyli poszukaniu czegoś w dziedzinie, w jakiej się specjalizujesz. Możesz potraktować to na początku jako rozwinięcie swojego hobby. Stwórz stronę internetową albo zacznij prowadzić bloga. Wyposażaj je systematycznie w treść oraz dbaj o szatę graficzną. Rób to tak profesjonalnie jak tylko potrafisz.  W ten sposób, robiąc coś przyjemnego dla siebie, przygotowujesz jednocześnie podporę przyszłego biznesu. Jak niby ma to działać? Otóż możesz wejść w program partnerski lub nawiązać współpracę z firmą proponującą wrzucenie na twoją stronę ich reklam. Dzięki temu będziesz zarabiać niewielkie kwoty dzięki każdym odwiedzinom na twojej stronie. Ilość odwiedzin „odsłon” zależy tylko od ciebie, czyli odpowiedniej promocji strony.

  1. Zostań konsultantem

Ta praca jest dość prosta. Również będzie ci potrzebna odpowiednia wiedza branżowa i doświadczenie. Musisz określić dziedzinę, w jakiej będziesz się specjalizować, i następnie oferować różne formy wsparcia osobom mającym problemy. Możesz udzielać porad przez internet, telefon lub podczas osobistych spotkań.

Klientów pozyskasz w standardowy sposób, czyli np. jak w punkcie wyżej możesz zbudować stronę internetową zawierającą ofertę, coś o tobie, wykazanie wiedzy i doświadczenia oraz promowanie jej. Możesz też postawić na rozdawanie ulotek, ogłaszanie się w sieci i serwisach ogłoszeniowych, warto też wykorzystywać kontakty, by znaleźć klientów metodą „po nitce do kłębka”.

Pomysły na biznes z niskim kapitałem

  1. Zostań nianią lub opiekunem

To proste zajęcie, na które wciąż jest duże zapotrzebowanie, a teoretycznie oprócz czasu i chęci nie potrzebujesz niczego więcej. Zacznij od stworzenie przekonującego profilu swojej osoby, czy to w postaci życiorysu, czy też odpowiedniej strony internetowej. Dzięki temu, że dobrze się przedstawisz, potencjalni klienci łatwiej ci zaufają. Dobrze też będzie zbierać referencje od osób, z którymi udało ci się już nawiązać współpracę w zakresie opieki nad dziećmi, domem, zwierzętami. Wszystko to jest bardzo istotne, gdyż chodzi właśnie o zaufanie – w końcu klient ma powierzyć ci często to, co uważa za najcenniejsze.

  1. Zostań sprzedawcą kosmetyków (lub innych produktów)

Współpraca z dużą firmą w zakresie sprzedaży jej produktów umożliwia zarabianie prowizyjne. Im więcej sprzedasz, tym więcej zyskasz, do tego masz bonusy za określone progi kwot lub za jakieś zdarzenia, jak wykupienie przez kogoś karty klienta, skorzystanie z promocji itd. Jedną z bardziej znanych firm oferujących taki model zarobkowania jest Avon, lubiany producent kosmetyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here