Narzędzie do przechwytywania obrazów

W erze cyfryzacji większość przedsiębiorstw optymalizuje swoje działania, korzystając z nowoczesnych sposobów na obsługę powtarzalnych działań. Jedną z takich operacji jest obieg dokumentacji w firmie. Konieczność gromadzenia ton papierów kończy się marnowaniem najcenniejszych zasobów zakładu w postaci pieniędzy oraz czasu. Na szczęście istnieją skuteczne metody na usprawnienie działalności każdego miejsca pracy, a jednym z nich jest narzędzie do przechwytywania obrazów. Czym ono jest, w jaki sposób działa i co może zmienić w Twoim biznesie?

Na czym polega rozpoznawanie tekstu ze zdjęcia?

Rozpoznawanie tekstu ze zdjęcia polega na odczytaniu danych z pliku graficznego, zidentyfikowaniu zawartych tam informacji przy użyciu zaawansowanej technologii i przekształceniu ich na inny, najczęściej edytowalny format pliku. Jednym z narzędzi oferujących taką możliwość jest ABBYY Screenshot Reader dostępny na stronie finereader.pl – rozpoznawanie tekstu ze zdjęcia nigdy dotąd nie było tak proste!

Jak to działa? Technologia OCR oparta na sztucznej inteligencji pozwala na odczytywanie informacji z plików graficznych i przetworzenie ich na gotowy tekst, a wszystko to jest możliwe do wykonania dzięki połączeniu z bibliotekami obsługującymi dziesiątki, a czasem nawet setki języków! Rozpoznany tekst może zostać wysłany do programów takich jak Word czy Excel. Więcej informacji na temat wspomnianego programu znajdziesz na stronie https://finereader.pl/produkty/przetwarzanie-dokumentow/abbyy-screenshot-reader/.

Co zmienia w biznesie narzędzie do przechwytywania obrazów?

Narzędzie do przechwytywania obrazów to nie technologiczna fanaberia, a konieczność w nowoczesnej firmie! Rozwiązanie to pozwala na optymalizację procesów związanych z obiegiem dokumentacji, ale nie tylko. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w nowoczesne oprogramowanie?

Biznes w dobie cyfryzacji

Obecnie jednym z kroków milowych w rozwoju przedsiębiorstwa jest transformacja cyfrowa, czyli przeniesienie wszelkich możliwych działań do systemów komputerowych czy rozwiązań opartych na chmurze sieciowej. Gromadzenie, edycja i wymiana danych odbywają się wirtualnie, bez konieczności posiadania fizycznych dokumentów.

rozpoznawanie tekstu ze zdjęcia

Oszczędność czasu i pieniędzy

Wspomniana wyżej cyfryzacja przekłada się na oszczędności finansowe firmy. W jaki sposób? Po pierwsze, utrzymanie przestrzeni w każdym zakładzie pracy kosztuje. Jedną z głównych optymalizacji jest pozbycie się zbędnych przedmiotów i bardziej rozsądne wykorzystanie każdego metra kwadratowego. Stosy dokumentów zajmują cenne miejsce, a dodatkowo istnieje konieczność zapewnienia skutecznej ochrony takiego archiwum. Potrzebne są więc zasoby w postaci ludzi pełniących pieczę nad dokumentacją oraz dodatkowych zabezpieczeń elektronicznych. To zaś sporo kosztuje – chyba że zdecydujemy się na trzymanie danych w przestrzeni wirtualnej.

Po drugie, kosztem jest również nieproduktywny czas pracy podwładnych. A jak inaczej nazwać przekopywanie się przez setki segregatorów i tysiące kartek? Narzędzie do rozpoznawania tekstów umożliwia szybkie wyeksportowanie dokumentów fizycznych do postaci wirtualnej. Rozsądne gospodarowanie informacjami pozwala na szybkie i efektywne wyszukiwanie danych w plikach.

Sprawna komunikacja

Uniwersalny program do rozpoznawania tekstów z plików graficznych to również szansa na znaczne usprawnienie komunikacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy. Posiadanie wszystkich niezbędnych plików w infrastrukturze sieciowej oznacza szybkie odnajdowanie, edycję oraz dalsze przesyłanie informacji. Od tej pory wymiana danych ogranicza się do kilku kliknięć myszką, a wszelkie potrzebne dokumenty są zawsze pod ręką.

Narzędzia umożliwiające rozpoznawanie tekstu ze zdjęcia w niedalekiej przyszłości staną się obowiązującym standardem. Już dziś każda firma może się przekonać, jak bardzo inwestycja w tego rodzaju oprogramowanie się opłaca!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here