Jak zarabiać na blogu?

Prowadzenie bloga jest przyjemne i rozwijające. Jak się okazuje, umożliwia również zarabianie pieniędzy – może nie są to na początek duże sumy, ale uzyskiwanie dochodu pozwoli zupełnie inaczej patrzeć na swoje hobby. Wystarczy trochę chęci, zainteresowanie jakimś tematem, lekkie pióro oraz regularność w pisaniu postów.

Najważniejsza kwestia: ile???

Praktycznie każdy znany bloger, który na pewno uzyskuje dochód z tego tytułu, spotyka się z pytaniami od ludzi dotyczących wysokości zarobków. Niektórzy pytają też, jak to możliwe, by ktokolwiek chciał płacić za czytanie ogólnodostępnych treści. Wynika z tego że metoda zarabiania na blogach objęta jest tajemnicą. Oczywiście to tylko pozory, pewne niedoinformowanie i brak konkretnych informacji w sieci. Prawda jest o wiele bardziej prozaiczna. Wysokość zarobków blogera zależy od tego, ilu uda mu się pozyskać czytelników i jakie kontakty partnerskie nawiąże. Przeważnie na początku zarabia się poprzez różne systemy partnerskie, reklamy i generowanie jak największej ilości odsłon, przez co procentują także partnerzy. Zysk wynika z prowizji, więc pojawia się dopiero w chwili osiągnięcia znacznej popularności wśród czytelników, wcześniej to są sprawy groszowe. Bardziej znani blogerzy stają się dobrym medium dla firm znanych z branży, bo mogą na przykład pisać artykuły sponsorowane, umieszczać treści zawierające lokowanie produktu. Czytelnicy bloga przeważnie stanowią bardzo cenną grupę docelową, bo znajdują się tam nieprzypadkowo, powiązani są z konkretną dziedziną, którą się interesują. Z tej przyczyny blog przyciągający tysiące czytelników będzie wyceniany na naprawdę spore kwoty.

Jak zarabiać na blogu?Niesamowite możliwości internetu

Istnieje kilka sposobów zarabiania na blogu, o ile prowadzisz go w miarę regularnie i lubisz swoją pracę. Zainteresuj się na przykład:

reklamami AdSense – to możliwość dostępna dzięki Google AdSense. Firma kupuje od ciebie niewielką ilość miejsca na blogu, w którym to punkcie następnie umieszcza reklamę. Masz możliwość pewnego kontrolowania, co się tam będzie pojawiało, ale główny nadzór nad zawartością „okienka” posiada Google oraz właściciel reklamy. Reklamy są profilowane i dopasowywane do preferencji czytelników. Zyskujesz pewien procent zysków za każde kliknięcie w reklamę.

afiliacją  – jest to coś na kształt współpracy partnerskiej. Promujesz produkty i zarabiasz prowizję z ich sprzedaży. Im bardziej fachowy jest twój blog, tym lepiej możesz wpływać na swoich czytelników, więc będziesz w stanie ich przekonać do zakupu wybranych towarów. Musisz robić to w miarę rzetelnie i w zgodzie ze sobą, dlatego o wiele lepiej starać się polecać takie przedmioty, które autentycznie zyskały twoją aprobatę.

artykułami sponsorowanymi – w pewnym sensie jest to metoda podobna do afiliacji, jednak tutaj już dostajesz praktycznie ścisłe wytyczne i masz się do nich zastosować, tworząc tekst. Artykuły sponsorowane są dość dobrym sposobem, by pozyskać swoje pierwsze pieniądze, ale poleganie tylko na nich jest ryzykowne. Czytelnicy blogów preferują autentyczność i będą najprawdopodobniej niezbyt przekonani do tego, że prezentujesz w tekście własne poglądy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here