Jak zadbać o bezpieczeństwo floty służbowej

Flota służbowa może prawidłowo pełnić swoje funkcje wyłącznie wówczas, gdy samochody i kierowcy znajdują się pod właściwą opieką. Do najskuteczniejszych sposobów na zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa należy między innymi wykupienie odpowiednich ubezpieczeń, regularne serwisowanie pojazdów czy umieszczenie w autach urządzeń monitorujących.

Zadbaj o wykupienie potrzebnych ubezpieczeń

Pakiet ubezpieczeń to podstawa w przypadku samochodów służbowych. Powinno się w nim znaleźć przede wszystkim ubezpieczenie OC (od odpowiedzialności cywilnej), które jest w Polsce obowiązkowe. Warto zainwestować również w dodatkowe usługi, takie jak AC (autocasco, ubezpieczenie pojazdu na wypadek uszkodzenia lub kradzieży), NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, najlepiej obejmujące kierowcę oraz pasażerów) oraz pakiet assistance, który umożliwia pomoc w dotarciu do miejsca naprawy samochodu lub powrocie do domu, jeżeli auto ulegnie awarii w trasie. Dostępne są również inne polisy dla samochodów firmowych – można do nich zaliczyć na przykład ubezpieczenia obejmujące przewożony ładunek.

Zainwestuj w monitoring GPS

Monitoring GPS to nowoczesny i skuteczny sposób na lokalizowanie i monitorowanie pojazdów należących do floty służbowej. Nadajnik umieszczony w samochodzie gromadzi dane dotyczące aktualnego położenia auta i trasy, po której się ono porusza, a także zbiera informacje związane z innymi parametrami jazdy – między innymi prędkości pojazdu, pracy silnika czy spalania paliwa. Takie rozwiązanie umożliwia utrzymanie kontroli nad kosztami eksploatacyjnymi aut służbowych, a także pozwala łatwiej odnaleźć pojazd w przypadku kradzieży. Nadajnik GPS stanowi również nieocenioną pomoc w razie wypadku, jeżeli kierowca nie będzie potrafił wskazać swojego aktualnego położenia służbom ratunkowym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o monitorowaniu floty służbowej, zajrzyj na stronę pugo.pl.

Pamiętaj o regularnym serwisowaniu pojazdów

Utrzymanie pojazdów w pełnej sprawności pozwala zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa, zmniejszając ryzyko usterek i awarii. Absolutnym minimum są coroczne przeglądy techniczne wymagane przez prawo, a także regularna wymiana oleju, filtrów, klocków i tarcz hamulcowych, świec oraz innych elementów eksploatacyjnych. Ponadto przynajmniej raz w roku powinno się wykonać dokładną kontrolę wszystkich systemów i podzespołów w samochodzie, a w razie potrzeby wymienić niesprawne części. Należy również bezwzględnie pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu opon i ich sezonowej zmianie w odpowiednim terminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here