Fotowoltaika dla Twojego gospodarstwa rolnego

0
904

Prowadzisz gospodarstwo rolne i zastanawiasz się czy zamontować na nim fotowoltaikę? Nie wiesz czy otrzymasz dotację? Odpowiemy na te i inne pytania w artykule poniżej!

Innowacyjne gospodarstwo rolne

Wyobraź sobie gospodarstwo rolne, które jest niezależne od żadnego dostawcy prądu, wykorzystuje energię, którą samo pozyska z energii słonecznej i jest dzięki temu wielce ekologiczne. Wszelkie prace związane z energią elektryczną będą wykonywane bez niepotrzebnego zużycia prądu i zanieczyszczania środowiska. Brzmi kusząco, prawda? To wszystko możesz osiągnąć dzięki właściwemu przeznaczeniu swoich pieniędzy. Warto, abyś zainwestował je w fotowoltaikę. Fotowoltaika dla rolnika to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji o jakich możesz pomyśleć. Oprócz tego zainstalowanie paneli fotowoltaicznych w przypadku gospodarstwa rolnego jest bardzo łatwe, bo oprócz dachu ukośnego lub płaskiego możesz wykorzystać kawałek pola, którego na pewno nie brakuje w gospodarstwie. Takie rozwiązanie daje duże możliwości, między innymi pozwala na ustawienie paneli pod różnymi, korzystnymi dla pozyskiwania energii, kątami. Nie zwlekaj i sprawdź oferty dotyczące paneli słonecznych już dziś!

Dofinansowania gospodarstw rolnych

Istnieje kilka sposobów na pozyskanie dofinansowania lub pożyczki na rzecz Twojego gospodarstwa, w celu zainstalowania fotowoltaiki. Pierwszym najbardziej atrakcyjnym sposobem jest projekt „Agroenergia”, który jest realizowany przez NFOŚiGW. Kwalifikujesz się do programu jeżeli jesteś właścicielem od 1 do 300 ha powierzchni rolnej i prowadziłeś gospodarstwo rolne na rok przez złożeniem wniosku o dotację. Fotowoltaika dla rolnika może być również odliczona od podatku rolnego. Istnieje możliwość ulgi od podatku nawet 25% kosztów paneli oraz ich instalacji. Kolejną korzystną dla rolnika opcją jest możliwość odliczenia wydatków na panele od podatku VAT, który dla gospodarstwa rolnego wynosi aż 23%.

Jak widzisz możliwości są ogromne, wystarczy tylko, że podejmiesz działanie i złożysz wniosek o dotację lub skorzystasz z ulgi podatkowej. Pomimo dużego wydatku jaki poniesiesz , fotowoltaika jest przyszłościowym projektem, który pozwoli Ci zapomnieć o wysokich rachunkach za prąd i uniezależnisz się od zewnętrznego dostawcy prądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here