Dźwigi towarowe

Windy towarowe przewożą nie tylko towary, jak nazwa wskazuje, ale również służą do przewozu osób w fabrykach, zakładach przemysłowych, magazynach, halach fabrycznych i innych jednostkach przemysłowych. Funkcjonowanie przemysłu bez wyposażenia w dźwigi towarowe jest niemożliwe. Ułatwiają one przewóz towarów pomiędzy różnymi kondygnacjami budynku. Dźwigi towarowe odgrywają również ważną funkcję na placach budowy. Z ich pomocą transport materiałów budowlanych jest dużo łatwiejszy. Przy remontach obiektów, naprawie elewacji budynków dźwigi towarowe również ogrywają znaczącą rolę. Niekiedy z wind towarowych korzystają też ludzie, np. podczas nadzoru nad przewożonym towarem. Windami towarowymi przewożone są też załogi budowlane czy inne grupy ludzi zaangażowane w proces przewozu towaru.

Bezpieczeństwo podczas transportu

Bez względu na to, czy winda jest osobowa czy towarowa, zawsze sprawę bezpieczeństwa stawia się na pierwszym miejscu. Bezpieczne przewożenie towaru jest tak samo ważne jak transport osób. W przypadku awarii dźwigu, następują przestoje w procesie pracy, towar nie dociera na czas do miejsca docelowego. Powoduje to problemy, które mogą odbić się na załogach pracowniczych, zwiększyć koszty pracy, prowadzące niekiedy do strat przedsiębiorstwa.  Awarie wind towarowych mogą stanowić również zagrożenie dla ludzi uczestniczących w transporcie towaru. Stąd bardzo ważne jest, aby dźwigi towarowe były poddawane systematycznym przeglądom, serwisowaniu i wymianie części na nowe. Sprawna winda towarowa to płynność i przewidywalność procesu pracy, bezpieczeństwo przewożonego ładunku i osób.

Różne rodzaje wind towarowych

Wśród dźwigów towarowych można wyróżnić windy towarowe elektryczne bez albo z maszynownią oraz dźwigi hydrauliczne. Poza tym dzielą się one na windy towarowe z prawem wstępu ludzi przy załadunku i takie, które przewożą towar bez obecności ludzi http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-towarowe. W różnych jednostkach przemysłowych funkcjonują różne rodzaje wind towarowych. Są dźwigi towarowe małe, tzw. kuchenne, jak i dźwigi o dużych gabarytach, które mają udźwig 6000, a nawet 10000 tys. kg. Dobór odpowiedniego dźwigu towarowego zależy od tego, do czego ma on służyć, jakie ładunki przewozić, jak często i w jakim miejscu, obiekcie będzie funkcjonował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here