Dobra praca w Sosnowcu - jak ją zdobyć

Znalezienie pracy, szczególnie obecnie, nie jest łatwe. Można jednak zwiększyć swoje szanse przez unikanie niepotrzebnych błędów. Na przykład dobrze jest pamiętać, do których firm już się wysyłało swoje dokumenty. Jeżeli wysyła się CV kilka razy do tej samej firmy, a pozostaje to bez odzewu, oznacza to, że przedsiębiorstwo nie jest zainteresowane kandydaturą. Poza tym aplikując na podobną lub inną ofertę nie powinno się powielać tych samych informacji np. w CV i liście motywacyjnym.

Będąc absolwentem bez praktyki, również możemy odnieść sukces na rynku pracy. Wiadomo, że kluczowe jest w tym wypadku zaplanowanie wszystkich działań i dobra organizacja w procesie poszukiwania pracy. Nie wystarczy aplikować tylko na kilka ogłoszeń dziennie, ważne jest także monitorowanie ofert pracy w Sosnowcu w serwisach takich jak Aplikuj.pl i innych. Skuteczne poszukiwanie pracy wiąże się z bardzo aktywnym działaniem, wykorzystującym dostępne narzędzia, zdobywaniem wiedzy na stronach internetowych oraz działaniem bezpośrednim, takim jak dzwonienie do firm, osobiste dostarczanie dokumentów i wiele więcej. Nie powinno się rezygnować z przeglądania ogłoszeń zamieszczanych w lokalnych gazetach i innych mediach jak na przykład w radiu.

Organizacja działań poszukiwawczych

Zawsze trzeba pamiętać, do których firm wysyłamy swoje dokumenty aplikacyjne. Dużym błędem jest aplikowanie tego samego CV na wszystkie ogłoszenia zamieszczane w serwisach pracy. Nie wywrze dobrego wrażenia na pracodawcy kilkukrotne wysłanie dokumentów na tę samą ofertę pracy. Na każdą z nich powinno się odpowiadać po dokładnym jej przestudiowaniu. Kolejnym błędem jest wysyłanie takiego samego listu motywacyjnego do wszystkich firm. List powinien być dostosowany do stanowiska pracy, o którą się ubiegamy. W ten sposób mamy możliwość zaprezentowania swoich mocnych stron oraz podkreślenia swojego zainteresowania konkretną pracą.

Praca dla młodych jest dostępna

Na rynku jest wiele firm, które oferują pracę młodym ludziom ze znikomym doświadczeniem. Każda z nich potwierdza, że entuzjazm i motywacja oraz chęć rozwoju są prawie najważniejszym czynnikiem decydującym o zatrudnieniu absolwentów. Więcej informacji o tym, jak znaleźć pracę po studiach można przeczytać w portalu „DlaStudenta.pl”. Wyniki badań wskazują, że ponad połowa studentów oferuje pracodawcom odpowiedzialność, staranność i elastyczność. Niewiele osób wskazuje na umiejętności organizacyjne, kreatywność lub znajomość języków obcych. Dlatego warto przeanalizować swoje predyspozycje w odniesieniu do konkretnej firmy. Mamy wtedy możliwość uzyskania aprobaty ze strony pracodawcy.

Pośpiech złym doradcą

Pamiętajmy, by zredagować krótkie, ale uporządkowane CV, atrakcyjne także pod względem wizualnym. W sposób przejrzysty opiszmy zdobyte doświadczenie zawodowe, nawet jeżeli nie jest ono duże. W segmencie dotyczącym zainteresowań unikajmy ogólnych stwierdzeń, takich jak literatura, sport i sztuka. Korzystnie wspomnieć także o pasjach, które nie są bezpośrednio związane ze stanowiskiem, o które się ubiegamy. Trzeba dołączyć swoje zdjęcie do CV tylko wtedy, gdy wskazane jest to w ogłoszeniu. Informacje muszą być zgodne z prawdą, ponieważ kwestią czasu jest ich zweryfikowanie. Jeżeli zatem na przykład znajomość języka odpowiada poziomowi średniemu, nie wolno wskazać, że jest to poziom zaawansowany.

W okresie wakacyjnym szanse na znalezienie zatrudnienia wzrastają. Może to być praca tymczasowa lub praca w terenie, o której można przeczytać w polecanym artykule. W przypadku niepowodzeń dobrze jest przeznaczyć trochę więcej czasu na poprawę swoich umiejętności. Podczas szukania pracy powinniśmy umieć określi nasze oczekiwania, co zamierzamy robić w firmie i dlaczego chcemy wykonywać taką a nie inną pracę. Zawsze bądźmy optymistami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here