Co powinno charakteryzować firmę skutecznie zarządzającą odpadami

Firmy zajmujące się odbiorem odpadów różnią się od siebie nie tylko ceną, ale przede wszystkim swoją efektywnością i jakością oferowanych usług. Nie każda firma gospodarująca odpadami faktycznie potrafi mądrze i w sposób opłacalny nimi zarządzać, choć tak sugerowałaby jej nazwa. Nie każde przedsiębiorstwo, któremu zleca się odbiór odpadów, gwarantuje pełną przejrzystość swoich działań i ich zgodność z aktualnie obowiązującym prawem. Zdarza się niestety również, że firmy zarządzające odpadami tylko z nazwy, nie posiadają wystarczającej wiedzy lub infrastruktury, by fachowo się nimi zająć. Zawodzą z ich wydajnym transportem i bezpieczną utylizacją, a odbiór odpadów rzadko odbywa się w umówionym terminie. Komu powierzyć gospodarowanie odpadami, by spać spokojnie?

Firmy odbierające odpady, a firmy zarządzające odpadami

Firmy oferujące usługi gospodarowania odpadami nie zawsze są w stanie zaproponować przedsiębiorcy rozwiązania adekwatne do ich potrzeb. Nie chodzi przecież o to, by firma odpadowa przejęła na siebie jedynie transport odpadów. Przedsiębiorcom potrzebny jest partner, który zapewni kompleksową obsługę: podpowie, jak powinna wyglądać segregacja odpadów w firmie, usprawni magazynowanie odpadów, dopasuje i dostarczy certyfikowane pojemniki na odpady, wreszcie zapewni ich opłacalną oraz zgodną z wymogami utylizację. Solidna firma zarządzająca odpadami ułatwia przedsiębiorcy ewidencjonowanie odpadów, dba o sprawny obieg dokumentacji i czuwa nad legalnością wdrożonych procedur na każdym etapie gospodarowania odpadami, a gdy trzeba, doradzi, jak zdobyć wymagane pozwolenia itd. Do tego potrzebne są jednak doświadczenie, specjalistyczna wiedza i nowoczesna infrastruktura. Innymi słowy, profesjonalna firma zajmująca się gospodarowaniem odpadami, której warto powierzyć firmowe śmieci i los firmy rozstrzygany przy okazji każdej kontroli ze strony organów zajmujących się ochroną środowiska, to firma długo obecna w branży, dobrze zorientowana w prawie i nowoczesnej technologii, posiadająca wykwalifikowaną kadrę i specjalistyczne zaplecze techniczne. Powinno to być również przedsiębiorstwo, które działa w sposób przejrzysty i zgodny z przepisami, ponieważ tylko w ten sposób wytwórca odpadów może mieć gwarancję, że nie narazi swojego biznesu na kłopoty i sankcje.

Komu zlecić odbiór odpadów przemysłowych i komunalnych?

Rzetelna i profesjonalna firma zajmująca się odbiorem odpadów powinna też realizować swoje zobowiązania terminowo i sprawnie. To bywa szczególnie istotne dla płynności procesu produkcyjnego. Warto więc porównując ze sobą firmy odbierające odpady i ich ofertę, skupić się na tych, które cieszą się dobrymi opiniami wśród klientów, mają rozbudowaną sieć oddziałów, a ich doradcy są łatwo dostępni. Chociaż może się wydawać, że takie niezawodne firmy gospodarujące odpadami są rzadkością, na polskim rynku da się jednak znaleźć prawdziwych fachowców. Od ponad 20 lat na terenie naszego kraju z sukcesami prowadzi swoją działalność najnowocześniejsza firma zajmująca się zarządzaniem odpadami i recyklingiem w Europie – Stena Recycling. Polska filia Stena Recycling ma swoje oddziały na terenie całej Polski, a w jej ogromne doświadczenie i bogate portfolio profesjonalnych i innowacyjnych usług z zakresu gospodarowania odpadami od dawna czynią ją liderem w branży. Stena Recycling kompleksowo zajmuje się odpadami i ich utylizacją, wspomaga optymalizację procesów gospodarowania odpadami w firmach, organizuje szkolenia dla pracowników i oferuje konsulting środowiskowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here