Rośnie popularność kursów, szkoleń i warsztatów, które mają poszerzyć wiedzę kursantów z danego zakresu. Najczęściej są to szkolenia dla osób, które pracują już w wybranej branży, ale chcą podnieść swoje umiejętności. Dodatkowe kursy wybierają też ludzie, którzy myślą o zmianie pracy, starają się o awans lub rozważają przebranżowienie się. Czy udział w szkoleniu lub serii warsztatów może faktycznie zmienić sytuację zawodowąuczestników? Czy firmy, które planują wysłać swoich pracowników na kurs, zyskają czy może stracą?

Realny zysk dla pracodawców

Każda złotówka, którą pracodawca przeznaczy na rozwój pracownika (czyli np. na kursy i szkolenia podnoszące kompetencje), przynosi 170% zysku dla firmy – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Saratoga HC Benchmarking w 2013r. Właściciele przedsiębiorstw, którzy do tej pory nie byli przekonani do wysyłania swych pracowników na dodatkowe warsztaty, powinni zmienić swoje podejście, jeśli naprawdę zależy im na osiąganiu jak największych zysków. Pracodawcy, którym zależy na dostosowaniu programu szkolenia do potrzeb ich firmy, mogą skorzystać z oferty Wyższej Szkoły Bankowej; są to tzw. szkolenia in company. Przedsiębiorstwa, które wybrały tę opcję, mogą współdecydować także o terminie kursu i miejscu, w którym będzie się odbywać.

Kursy i szkolenia dla każdego

WSB ma w swojej ofercie nie tylko kursy i szkolenia in company,  ale również takie, na które mogą zapisać się wszyscy zainteresowani. To szkolenia otwarte, zazwyczaj weekendowe lub popołudniowe, odbywające się w jednej z placówek uczelni. Tematyka szkoleń otwartych jest niezwykle różnorodna – kursanci mogą wybierać spośród kursów z zakresu administracji, finansów, marketingu, prawa, logistyki, psychologii, sprzedaży, rozwoju osobistego czy zarządzania. Kursy zazwyczaj koncentrują się wokół kilku zagadnień lub np. mają na celu naukę obsługi konkretnego oprogramowania.

Trzecią propozycją WSB są biznesowe kursy językowe, które nie tylko poprawią zdolności komunikacyjne kursanta, ale także umożliwią mu poznanie terminologii i wyrażeń charakterystycznych dla języka biznesu. Więcej o kursach oferowanych przez Wyższą Szkołę Bankową można przeczytać na stronie http://www.wsb.pl/kandydaci/szkolenia.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here