Dofinansowanie na studia MBA w 2020 roku – jak wyglądają zasady i procedura?

0
Dofinansowanie na studia MBA w 2020 roku – jak wyglądają zasady i procedura

Pracodawcy, którzy zdecydują się na sfinansowanie studiów MBA swoim pracownikom, mogą ubiegać się o specjalne dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Jego wysokość to nawet prawie 16 tysięcy złotych na jednego uczestnika studiów.

Dofinansowanie na studia MBA w 2020 r. – środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to wydzielona część Funduszu Pracy. Pracodawcy, którzy uzyskają pieniądze z KFS, mogą przeznaczyć je m.in. na sfinansowanie kosztów dalszego kształcenia – zarówno swojego, jak i swoich pracowników. Wliczają się w to również studia MBA.

O jakie dofinansowanie można się starać?

Mikroprzedsiębiorcy, czyli pracodawcy zatrudniający do 10 osób, mogą starać się nawet o sfinansowanie nawet 100 proc. kosztów kształcenia. Większe firmy mogą wnioskować o dofinansowanie wynoszące 80 proc. kosztów (20 proc. musi stanowić wkład własny pracodawcy). Należy przy tym pamiętać, że dofinansowanie na jednego uczestnika programu nie może wynieść więcej niż 300 proc. prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, czyli obecnie – 15 681 zł.

Co trzeba zrobić, by otrzymać dofinansowanie?

Pracodawca, który chce otrzymać dofinansowanie do studiów MBA (swoich lub pracownika), powinien złożyć wniosek do Powiatowego Urzędu Pracy właściwego dla siedziby firmy lub miejsca prowadzenia działalności. We wniosku należy podać dane pracodawcy, określić dokładny cel dofinansowania (w tym wypadku studia MBA), liczbę osób według grup wiekowych, które mają być uczestnikami studiów, a także koszt kształcenia w przeliczeniu na osobę oraz termin realizacji studiów.

Oprócz tego konieczne jest wskazanie całkowitej wysokości wydatków na ten cel, uzasadnienie potrzeby uczestnictwa w studiach MBA, a także wyboru uczelni prowadzącej studia. Na przykład pracodawcy, którzy wybiorą jedną z Wyższych Szkół Bankowych (https://www.studiamba.wsb.pl/), mogą uzasadnić wybór wieloletnim doświadczeniem grupy WSB w realizowaniu programu studiów MBA, bardzo dobrymi wynikami w rankingach programów MBA czy wykorzystywanymi przez WSB metodami kształcenia (analiza case studies, gry biznesowe, symulacje).

Pracodawca do wniosku dołącza jeszcze dodatkowe dokumenty, takie jak m.in. program kształcenia czy dokument pozwalający na ocenę spełnienia warunków dopuszczalności pomocy de minimis. Pełną listę można znaleźć na stronie psz.praca.gov.pl.

Artykuł sponsorowany.

Na czym polega konsolidacja zobowiązań?

0
konsolidacja zobowiązań

Konsolidacja zobowiązań, czy to w banku, czy instytucji pozabankowej, to coraz częściej spotykany termin. Wciąż jednak nie każdy wie, na czym ona dokładnie polega. Poszerzenie swojej wiedzy w tym zakresie może być potencjalnie korzystne. Zwłaszcza, jeśli spłacamy kilka różnych zobowiązań jednocześnie i albo już mamy problemy z terminowymi płatnościami, albo spodziewamy się, że niedługo nastąpią. Wobec tego na czym polega konsolidacja zobowiązań?

Konsolidacja – na czym polega?

Konsolidacja zobowiązań to nic innego, jak połączenie ich w jedno, łatwiejsze do spłaty. Konsolidować można różnego rodzaju zobowiązania: kredyty gotówkowe, karty kredytowe, kredyty samochodowe, a nawet hipoteczne. Konsolidacja chwilówek również jest możliwa, jednak w większości przypadków nie w bankach, a w instytucjach pozabankowych.

Jak to działa? W ramach kredytu konsolidacyjnego bądź pożyczki konsolidacyjnej spłacane są wskazane przez nas długi. Wobec tego nasi był wierzyciele nie będą mogli już wysuwać wobec nas żadnych roszczeń. Zamiast tego zobowiązani będziemy regularnie spłacać jedno nowe zobowiązanie.

W założeniu rata kredytu konsolidacyjnego lub pożyczki konsolidacyjnej powinna być niższa, niż suma wysokości rat skonsolidowanych kredytów i pożyczek. Żeby to osiągnąć, wydłużany jest całkowity okres spłaty kredytu.

Niższa miesięczna rata będzie łatwiejsza do uregulowania i sprawi, że nie będziemy musieli stresować się ryzykiem powstawania opóźnień w spłacie. Nie będziemy musieli także pamiętać o wykonywaniu wielu różnych płatności w miesiącu, a jedynie o jednej racie.

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny oferowany jest przez większość banków. Mogłoby się zdawać, że jest to produkt bankowy kierowany głównie do osób zadłużonych, jednak w rzeczywistości mogą one mieć problem z jego otrzymaniem. Wnioski o otrzymanie tego typu kredytu są bowiem weryfikowane w ten sam sposób, co w przypadku innych rodzajów kredytów. Oznacza to, że dokładnie sprawdzona zostanie zdolność kredytowa potencjalnego klienta.

Zdolność kredytowa to zdolność do spłaty całości zadłużenia w wyznaczonym czasie. Wylicza się ją przede wszystkim na podstawie dochodów i zobowiązań, a także historii kredytowej. Istotne mogą okazać się również takie czynniki, jak wiek czy stan cywilny. Jak łatwo się domyślić, w przypadku osób zadłużonych z reguły nie stoi ona na wysokim poziomie.

Czy to oznacza, że niska zdolność kredytowa bezapelacyjnie zamyka drzwi do otrzymania kredytu konsolidacyjnego? Nie, jednak, jeśli zdecydujemy wnioskować się o niego sami, musimy być gotowi na otrzymanie decyzji odmownej. Nasze szanse znacznie wzrosną, jeśli zwrócimy się o pomoc do doświadczonego pośrednika kredytowego, takiego jak Habza Finanse. W takim wypadku pozyskaniem dla nas kredytu zajmą się wykwalifikowani eksperci, co znacznie zwiększy nasze szanse.

O konsolidacji zadłużeń warto pomyśleć już w momencie, kiedy problemy finansowe zaczną być widoczne na horyzoncie, ale jeszcze zanim wywołają negatywne skutki, takie jak powstanie negatywnych wpisów w BIK-u. Im szybciej zdecydujemy się na konsolidację, tym szybszy i korzystniejszy będzie cały proces.

Konsolidacja pozabankowa

Konsolidacja zobowiązań oferowana jest również przez niektóre firmy pożyczkowe w postaci pożyczek konsolidacyjnych. Zasady ich działania są bardzo podobne, jak w przypadku kredytów konsolidacyjnych.

Jednak podobnie jak w przypadku zwykłych kredytów, instytucje pozabankowe są w stanie zaoferować uproszczone procedury i niższe wymagania, zrekompensowane wyższymi całkowitymi kosztami zobowiązania. Pożyczka konsolidacyjna będzie więc dobrym wyborem dla osób, które nie mają czasu na skomplikowaną i czasochłonną procedurę związaną z kredytem konsolidacyjnym lub nie mogą liczyć na jego otrzymanie.

Decydując się na konsolidację pozabankową, powinniśmy korzystać z usług jedynie renomowanych instytucji o ugruntowanej na rynku pozycji, na temat których jesteśmy w stanie znaleźć pozytywne )i wiarygodne) opinie.

Podsumowanie

Jak widać, konsolidacja zobowiązań jest prostym, ale skutecznym sposobem na ograniczenie liczby posiadanych zobowiązań i zmniejszenie miesięcznej raty. Dlatego też właśnie cieszy się w ostatnim czasie tak dużą popularnością.

Znaczącą przeszkodą stojącą na drodze do jej przeprowadzenia może być zbyt niska zdolność kredytowa. Jednak jest to przeszkoda, którą da się ominąć z pomocą wykwalifikowanego pośrednika kredytowego, którego znaleźć można tutaj: https://habzafinanse.com.pl. Dlatego też nawet jeśli nasza sytuacja wydaje się beznadziejna, mimo wszystko warto spróbować.

Rozważając zaciągnięcie kredytu lub pożyczki konsolidacyjnej, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jakie są warunki danej oferty, a zwłaszcza na takie czynniki, jak wysokość oprocentowania, prowizji i opłat dodatkowych. Warto pamiętać, że jeżeli chcemy skonsolidować kredyt hipoteczny, konieczne może być dokonanie ponownej oceny wartości nieruchomości. Powinniśmy także sprawdzić, czy nie zostaniemy obciążeni prowizją za wcześniejszą spłatę zobowiązania.

Jak zarobić na promocjach bankowych?

0
Jak zarobić na promocjach bankowych

Trudno zaprzeczyć z pewnością temu, iż jedną z kluczowych kwestii, o które musimy zadbać w naszym życiu są szeroko rozumiane finanse. Wydaje się, że szczególnie współcześnie wszystkim nam przyszło żyć w takich czasach, gdzie pieniądz jest bardzo istotny.

Kredyty konsolidacyjne i pożyczki dla dłużników

0
Kredyty konsolidacyjne i pożyczki dla dłużników

Nawet rozsądnie ułożony budżet może się załamać pod wpływem nieoczekiwanych zdarzeń. Może zdarzyć się zwolnienie z pracy, choroba, wypadek. Także zbyt wysokie raty kredytów czy leasingów sprawiają, że czasem ciężko jest związać koniec z końcem. Z drugiej strony Polacy zarabiają coraz więcej. Coraz częściej chcą wyjechać na ekskluzywne wakacje czy też kupić dobry sprzęt RTV/AGD. Dlatego właśnie chętnie sięgamy po różnego rodzaju kredyty. Mamy zdolność kredytową i przeświadczenie, że poradzimy sobie ze zobowiązaniami. Zadłużenie Polaków z roku na rok jest coraz większe. Choć przede wszystkim są to kredyty hipoteczne, to dużą część stanowią również te konsumpcyjne. Poza bankami chętnie sięgamy po oferty firm pożyczkowych. Taki tryb życia może spowodować, że nie będzie nas stać na spłatę zobowiązań i wpadniemy w spiralę zadłużenia.

Kredyty konsolidacyjne dla konsumentów

Szacuje się, że Polacy mają około 80 mld zł długów. W BIK-u można znaleźć informację o prawie 2,5 miliona dłużników, którzy nie spłacają swoich zobowiązań w terminie. Chodzi tu zarówno o raty kredytów, jaki i czynsze, rachunki na przykład za telefon czy wodę. Z trudną sytuacją życiową można sobie poradzić. Takim klientom dedykowane są kredyty konsolidacyjne: www.darmopozyczka.pl/kredyt-konsolidacyjny-online. Są to produkty finansowe polegające na połączeniu wszystkich kredytów i pożyczek w jedno. Dzięki temu rata kredytu zostaje obniżona, a czas spłacania należnego długu wydłużony. Bank wykupuje te długi od innych firm, przez co na lata zyskuje klienta, który jest teraz właśnie jemu winien konkretną sumę gotówki. Kredyty konsolidacyjne są udzielane bowiem na nawet 10-12 lat. Oczywiście nie bez zdolności kredytowej. Musi się nią wykazać każdy wnioskujący.

pożyczki dla zadłużonych

Dla kogo pożyczki dla zadłużonych z komornikiem?

Warto pamiętać o tym, że oferty dla zadłużonych istnieją. Prawdą jest również to, że dłużnik, czyli osoba nie spłacająca swoich zobowiązań, nie otrzyma zwykłego kredytu gotówkowego w tradycyjnym banku. Wynika to chociażby z powodu niewiarygodnej historii w BIK-u. Odmowa nie oznacza jednak zamknięcia drogi, ponieważ na rynku jest szereg firm takich jak na przykład Smartney, które przygotowują oferty pożyczki z komornikiem. Takie propozycje skierowane są przede wszystkim do tych, którzy mają problemy ze spłatą bieżących zobowiązań. Przy tym posiadają niewiarygodną historię w BIK, KRD lub BIG Infomonitor i problemy z komornikiem lub firmą windykacyjną. To właśnie wytoczony proces egzekucyjny zamyka drogę do konkretnych ofert bankowych. Ale na szczęście na rynku istnieją firmy, które pożyczą na gwaranta i bez sprawdzania każdej z baz. Ich listę znajdziemy na: www.darmopozyczka.pl/pozyczki-dla-zadluzonych-z-komornikiem-bez-weryfikacji-baz-bik-krd.

I choć zapożyczanie się nie jest rozwiązaniem, to środki mogą pomóc poradzić sobie z roszczeniami, jakie ma wierzyciel. A to często wstrzymuje egzekucje komornicze. Warto sprawdzić ranking darmowych pożyczek, by wybrać dla siebie odpowiednią opcję. To okazja, by wyjść na prostą.

Szybkie pożyczki online – ranking

Oferta firm pożyczek przez internet jest szeroka. Porównanie znajdziemy na przykład w rankingu DarmoPożyczka.pl. Oczywiście one stale się zmieniają. Przede wszystkim najważniejszą zaletą takich rozwiązań jest to, że szybko i bez zbędnych formalności można uzyskać pieniądze. Nie jest sprawdzana każda baza dłużników, choć następuje oczywiście ocena zdolności kredytowej klienta. Ponadto, firmy nie wymagają również zaświadczeń od pracodawcy czy wyciągów z konta. Jedynym dokumentem staje się więc oświadczenie o dochodach. Do wypełnienia wniosku potrzebny będzie aktualny dowód osobisty, konto w polskim banku, PESEL i adres zamieszkania.

Na decyzję firmy pożyczkowej najczęściej trzeba poczekać kilkanaście minut. W ten sposób można wziąć kredyt nawet do wysokości 7500 zł na krótszy lub dłuższy czas. Oczywiście poza tradycyjnymi chwilówkami udzielanymi od ręki, możemy wybierać w pożyczkach na raty online.

Przelew pieniędzy nie tylko na konto

Niektórzy obawiają się działań wierzycieli i komorników. Mogą oni otrzymać dodatkowe środki przekazem do domu lub też odbierając czek GIRO na poczcie. Oczywiście przy podejmowaniu decyzji co do konkretnej oferty warto zapoznać się z jej szczegółami. Ważne są takie aspekty jak RRSO, wysokość opłat rejestracyjnych, prowizji i odsetek. Szczególnie istotnym elementem są również kary za nieterminową spłatę. Firma pożyczkowa może również wymagać zabezpieczeń. Popularne są chwilówki na gwaranta – Rapida Money. Taka forma w pewien sposób zabezpiecza interesy obu stron.

Przeczytaj też: https://darmopozyczka.pl/komornik-sadowy-kim-jest-i-jak-dziala/

Kryzys w mediach – jak sobie z nim radzić?

0
Kryzys w mediach

Afera finansowa w instytucji publicznej, wyciek wrażliwych danych czy skandal obyczajowy – każda z tych sytuacji może być zarzewiem kryzysu wizerunkowego. Znaczenie, jakie mają media w zarządzaniu kryzysowym, jest ogromne. W jaki sposób w sytuacjach podbramkowych kontaktować się z dziennikarzami, aby zostać dobrze zrozumianym i odebranym?

Pierwsze wrażenie – drugiej szansy nie będzie!

Dobre pierwsze wrażenie procentuje na całokształt podmiotu czy instytucji, zwłaszcza w czasie danego zdarzenia. O ile pozytywne reakcje są zwykle krótkotrwałe, o tyle negatywnych trudno się pozbyć. Trzeba być zatem odpowiednio przygotowanym. Wielu pytań można się spodziewać i wcześniej opracować na nie odpowiedzi, by reagować w ściśle określony, korzystny wizerunkowo, sposób. Informacje na temat zapisów na profesjonalne szkolenie z zakresu zarządzania kryzysowego znajdziesz na stronie https://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/trening-medialny-i-kryzys,206/.

Spójność przekazu w całej organizacji

W sytuacjach, które wywołują duże zamieszanie w mediach, kluczowe jest to, by wyznaczyć konkretne osoby upoważnione do udzielania wypowiedzi dziennikarzom. Chodzi o utrzymanie jednej, spójnej narracji w danej sprawie. Możliwe, że o zdarzenie będą pytani losowi pracownicy, dlatego powinni być na to przygotowani i kierować dziennikarzy do osób do tego wyznaczonych, sami zaś wstrzymywać się z wyrażaniem własnych poglądów. Informacje mogą wypływać z różnych źródeł, co jest sytuacją niepożądaną, dlatego nie można dopuścić do publikacji sprzecznych ze sobą komunikatów. Trzeba mieć na uwadze, że pracownicy mają swoje prywatne konta na portalach społecznościowych, gdzie mogą praktycznie bez żadnej kontroli publikować treści czy własne poglądy na temat głośnej sprawy. Umiejętność odroczenia w czasie komunikatu, do momentu uzyskania całkowitej pewności co do jego zgodności z rzeczywistością i polityką firmy. Sytuacją niepożądaną jest, kiedy wcześniejszy przekaz musi zostać zastąpiony nowym – zwłaszcza jeśli ten pierwszy rodził komplikacje (np. był mało wiarygodny). U podstaw zarządzania kryzysowego powinny leżeć długotrwałe relacje nawiązywane z mediami i dziennikarzami. Polityka PR organizacji powinna być odgórnie ustalona i uskuteczniana o wiele wcześniej. Budowanie pozytywnego wizerunku podmiotu to proces rozłożony w czasie, o który trzeba należycie dbać. Negatywny przekaz jest znacznie łatwiej przyswajalny i zapamiętywany na wiele lat, natomiast suma pozytywnych przekazów jest w stanie go wyhamować.

Reguły PR w sytuacjach kryzysowych:

 • obowiązek komunikowania leży po stronie nadawcy komunikatu;
 • nadawca powinien posługiwać się językiem powszechnie zrozumiałym i maksymalnie przejrzystym;
 • przekaz informacyjny nadawcy musi nieść ze sobą określone korzyści dla odbiorcy;
 • optymalne warunki zarządzania sytuacją kryzysową są wtedy, gdy odbiorca jest życzliwy nadawcy – dlatego tak ważne jest przygotowanie gruntu pod ewentualny kryzys;
 • komunikat powinien wybrzmieć w środku komunikowania najbardziej dogodnym dla odbiorcy.

Socjotechnika w służbie PR

Techniki PR-owe pomagają zwiększyć skuteczność przekazu, dlatego też są chętnie wykorzystywane przez rzeczników prasowych i inne osoby upoważnione do kontaktu z mediami w sytuacjach kryzysowych. Oto one:

 • Temat nowy dla odbiorcy zawsze wzbudzi w nim większe zainteresowanie aniżeli ten już znany.
 • Odbiorca w pierwszej kolejności interesuje się tymi informacjami, które są zbieżne z jego przekonaniami.
 • Przekaz spontaniczny i sprawiający wrażenie przypadkowego lepiej zapada w pamięci niż przygotowana wcześniej wypowiedź rzecznika.
 • W zarządzaniu kryzysowym wygrywa ta informacja, która pojawi się w mediach jako pierwsza.
 • Źle przygotowany komunikat może wywołać u odbiorców efekt odwrotny od zamierzonego – zamiast sympatii i zrozumienia doprowadzić do negatywnych emocji.
 • Argumenty logiczne będą miały większą moc, gdy zostaną połączone z oddziaływaniem na emocje.
 • Czasami wystarczy zmiana doboru słów, żeby wywołać u odbiorcy bardziej pozytywne emocje.
 • Żywa, barwna narracja mocniej oddziałuje na odbiorcę przekazu.

Dekalog formułowania oświadczeń w sytuacjach kryzysowych

Po pierwsze: zadbaj o to, aby złe wiadomości dotyczące organizacji samemu udostępniać jako pierwszy.

Po drugie: pamiętaj, że w oczach Twoich odbiorców dobro ludzi jest ważniejsze niż dobra materialne.

Po trzecie: powstrzymaj się przed podawaniem niesprawdzonych informacji.

Po czwarte: Twój przekaz musi być prosty, spójny, konsekwentny i logiczny.

Po piąte: jeżeli w danym momencie nie możesz upublicznić pewnych informacji, nie uciekaj od tematu w milczenie, lecz wytłumacz, dlaczego na tę chwilę dane muszą być utajnione.

Po szóste: powstrzymuj się od opinii i ocen, ucinaj wszelkie plotki i spekulacje.

Po siódme: nie unikaj kontaktu z mediami.

Po ósme: unikaj obietnic bez pokrycia.

Po dziewiąte: trzymaj emocje na wodzy, nawet gdy dziennikarze będą próbowali wyprowadzić Cię z równowagi.

Po dziesiąte: mów prawdę, bo kłamstwo ma krótkie nogi.

Artykuł sponsorowany.

Jak zadbać o bezpieczeństwo floty służbowej?

0
Jak zadbać o bezpieczeństwo floty służbowej

Flota służbowa może prawidłowo pełnić swoje funkcje wyłącznie wówczas, gdy samochody i kierowcy znajdują się pod właściwą opieką. Do najskuteczniejszych sposobów na zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa należy między innymi wykupienie odpowiednich ubezpieczeń, regularne serwisowanie pojazdów czy umieszczenie w autach urządzeń monitorujących.

Zadbaj o wykupienie potrzebnych ubezpieczeń

Pakiet ubezpieczeń to podstawa w przypadku samochodów służbowych. Powinno się w nim znaleźć przede wszystkim ubezpieczenie OC (od odpowiedzialności cywilnej), które jest w Polsce obowiązkowe. Warto zainwestować również w dodatkowe usługi, takie jak AC (autocasco, ubezpieczenie pojazdu na wypadek uszkodzenia lub kradzieży), NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, najlepiej obejmujące kierowcę oraz pasażerów) oraz pakiet assistance, który umożliwia pomoc w dotarciu do miejsca naprawy samochodu lub powrocie do domu, jeżeli auto ulegnie awarii w trasie. Dostępne są również inne polisy dla samochodów firmowych – można do nich zaliczyć na przykład ubezpieczenia obejmujące przewożony ładunek.

Zainwestuj w monitoring GPS

Monitoring GPS to nowoczesny i skuteczny sposób na lokalizowanie i monitorowanie pojazdów należących do floty służbowej. Nadajnik umieszczony w samochodzie gromadzi dane dotyczące aktualnego położenia auta i trasy, po której się ono porusza, a także zbiera informacje związane z innymi parametrami jazdy – między innymi prędkości pojazdu, pracy silnika czy spalania paliwa. Takie rozwiązanie umożliwia utrzymanie kontroli nad kosztami eksploatacyjnymi aut służbowych, a także pozwala łatwiej odnaleźć pojazd w przypadku kradzieży. Nadajnik GPS stanowi również nieocenioną pomoc w razie wypadku, jeżeli kierowca nie będzie potrafił wskazać swojego aktualnego położenia służbom ratunkowym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o monitorowaniu floty służbowej, zajrzyj na stronę pugo.pl.

Pamiętaj o regularnym serwisowaniu pojazdów

Utrzymanie pojazdów w pełnej sprawności pozwala zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa, zmniejszając ryzyko usterek i awarii. Absolutnym minimum są coroczne przeglądy techniczne wymagane przez prawo, a także regularna wymiana oleju, filtrów, klocków i tarcz hamulcowych, świec oraz innych elementów eksploatacyjnych. Ponadto przynajmniej raz w roku powinno się wykonać dokładną kontrolę wszystkich systemów i podzespołów w samochodzie, a w razie potrzeby wymienić niesprawne części. Należy również bezwzględnie pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu opon i ich sezonowej zmianie w odpowiednim terminie.

Darmowe konto bankowe – na co powinieneś uważać?

0
Darmowe konto bankowe

Darmowe konto bankowe to spore udogodnienie, szczególnie dla osób, które nie mają dużych przychodów i chcą oszczędzić środki na życie. Przykładem są tutaj studenci lub osoby, które dopiero weszły na rynek pracy i pobierają wynagrodzenie minimalne, albo emeryci i renciści, którzy nie otrzymują dużych przelewów. Czy takie konto rzeczywiście będzie jednak zawsze darmowe? Na co należy uważać przy jego zakładaniu, by uniknąć niespodzianek?

Darmowe, ale przy określonych warunkach

Bank może nazwać w swojej ofercie konto bankowe darmowym. Zanim jednak podejmie się decyzję o podpisaniu umowy, trzeba dokładnie zapoznać się z zasadami prowadzenia takiego konta. Często bowiem bezpłatne korzystanie z konta bankowego jest możliwe po spełnieniu określonych warunków, takich jak:

 • regularne wpływy na konto (określone przez bank kwotowo, np. 500, 1000 lub 1500 złotych, albo w inny sposób, np. przelew całego wynagrodzenia, które otrzymuje się z tytułu umowy o pracę, bezpośrednio na dane konto),
 • dokonywanie określonej liczby płatności za pomocą karty płatniczej w danym okresie (np. jedna, dwie lub trzy w ciągu miesiąca).

Banki mogą mieć różne podejście do obu kwestii. Chronią przez to swoje interesy, zapewniając utrzymanie odpowiedniego stanu środków na swoich kontach. Dzięki temu możliwe jest ich prawidłowe funkcjonowanie. Warto sprawdzić, z jakiego rodzaju warunkami darmowego konta ma się do czynienia w konkretnym przypadku, za pomocą różnego rodzaju rankingów lub porównywarek gromadzących dane od kilkunastu bądź nawet kilkudziesięciu banków.

Opłaty określone przez cenniki i regulamin banku

Przeglądając oferty banku, trzeba dokładnie sprawdzić, czy istnieją dodatkowe opłaty, z którymi należy się liczyć zarówno na samym początku korzystania oferty, jak i w późniejszym okresie. Przykładem mogą być tutaj opłaty za:

 • wydanie karty płatniczej (ich niektóre modele są płatne),
 • dokonywanie przelewów natychmiastowych (co pozwala na przekazanie środków do innego banku bez oczekiwania na najbliższe sesje bankowe),
 • wydanie duplikatu karty płatniczej, gdy zostanie ona zgubiona,
 • wypłacanie środków z bankomatów innych banków w kraju i za wypłaty z bankomatów zagranicznych,
 • usługi dodatkowe (jak np. wiadomość SMS o stanie środków na koncie po wykonaniu każdej operacji lub po wpływie środków na konto, czy też ubezpieczenie karty przed zgubieniem bądź kradzieżą – tutaj warto mieć na uwadze to, że przez pierwsze kilka miesięcy takie usługi mogą być bezpłatne, po czym po okresie próbnym bank zacznie naliczać opłaty).

Przeczytanie regulaminu i cennika banku to zatem podstawa, jeśli chce się uniknąć niespodzianek w postaci nieplanowanych wydatków. Warto o tym pamiętać, gdy zakłada się konto przez Internet lub w placówce banku.

Możliwość korzystania z debetu

Niektóre darmowe konta bankowe pozwalają na korzystanie z debetu. W tym zakresie trzeba bardzo uważać na określone w regulaminie limity, terminy spłaty oraz oprocentowanie. Bardzo często nowym klientom na czas określony oferowana jest promocja, w ramach której korzystanie z karty debetowej jest bezpłatne przy dokonaniu spłaty pożyczonych środków w określonym terminie. Warto dokładnie sprawdzić limity, jakie oferuje bank, oraz to, ile będzie trzeba dopłacić spłacając środki, by nie okazało się, że oprocentowanie przy zaciąganiu zobowiązań w ten sposób będzie wyższe niż w przypadku standardowego kredytu. Przy wyższych kwotach korzystanie z limitu na koncie osobistym może być bardzo kosztowne.

Ćwiczenia kontra praktyka, czyli rady, jak pomóc dziecku w nauce angielskiego

0
jak pomóc dziecku w nauce angielskiego

Znajomość języka angielskiego jest niemal wymagana. W końcu lubimy jeździć na wakacje poza granice kraju, ale i mamy przyjaciół na całym świecie. Dlatego dla nas wydaje się to czymś oczywistym. Ale czy zawsze tak samo sądzą uczniowie? Otóż tutaj zdania są podzielone i tak naprawdę warto ich zachęcać i tłumaczyć jak wiele zalet płynie ze znajomości angielskiego. Jednak warto się zastanowić, czy ważniejsza jest praktyka, czy lepiej więcej ćwiczyć? Jeżeli jesteście ciekawi, to koniecznie przeczytajcie nasz poradnik, który dedykujemy rodzicom i nauczycielom.

Jaki router wifi wybrać?

0
Jaki router wifi wybrać

Dostęp do stabilnych łączy internetowych jest dziś dla wielu z nas podstawą codziennego funkcjonowania. Dlatego wybór optymalnego routera jest niezwykle ważny, dla dobra naszego połączenia z siecią. Jaki sprzęt wybrać? Sprawdzamy routery z oferty sklepu https://www.oleole.pl/routery.bhtml.

Choć jakość naszego połączenia internetowego zależy w głównej mierze od operatora, to stabilność łącza, a także jakość sygnału wifi to zasługa routera. Najwyżej jakości sprzęt dostarcza nam ponadto wiele rozwiązań, związanych chociażby z naszym bezpieczeństwem w sieci. Porównujemy dwa modele wiodących na rynku marek D-Link oraz Netgear. Co wyróżnia je na tle konkurencji?

Router D-Link DSR-250N

Na tapetę bierzemy jeden z flagowych modeli D-Link, które od lat dostarczają wiele urządzeń do domów oraz biur. D-Link DSR-250N to router, który wyróżnia się kilkoma istotnymi cechami. Zacznijmy jednak od podstaw. Urządzenie xDSL działa na znanym standardzie bezprzewodowym 802.11n. Doskonale sprawdza się w sieciach kablowych. Posiada aż osiem portów LAN, a także port WAN, dzięki któremu błyskawicznie skonfigurujemy sieć zewnętrzną od swojego operatora. Port jest też przydatny przy łączeniu z wieloma sprzętami, jak chociażby drukarka. Maksymalna prędkość to 300 Mbps, co zapewni swobodne surfowanie po sieci. Router ma spory zasięg wifi, przez co doskonale sprawdza się w dużych domach, także piętrowych. D-Link mocno stawia też na bezpieczeństwo użytkowników. Możemy łączyć się poprzez prywatną sieć VPN. Sprzęt ma również własny firewall, który filtruje strony internetowe, chroniąc w ten sposób użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem. Plusem D-Linka jest też wydajność. Router może z powodzeniem pracować w biurach, zapewniając dostęp do sieci wszystkim pracownikom.

Router Netgear R7800-100PES

Kiedy Netgear ogłosił premierę swojego nowego urządzenia, przykuł uwagę wielu internautów. Wszystko dlatego, że Amerykanie zaprezentowali swój sprzęt, jako router gamingowy. Dlaczego Netgear R7800-100PES dedykowany jest właśnie graczom? Uwagę przykuwa już sam wygląd urządzenia, ale głównym argumentem jest wydajność w czasie gry online. Jak wiadomo, rozgrywka prowadzona w sieci odbywa się jednocześnie w domach kilku lub nawet kilkunastu graczy. Netgear postanowił wykorzystać technologię, która zapewni wszystkim uczestnikom gry błyskawiczny przesył danych. Odpowiadają za to pasmo 160 MHz, wsparte technologiami MU-MIMO oraz Quad Stream. Przepustowość 160 MHz zapewnia niskie opóźnienia i najwyższą jakość podczas grania i przesyłania strumieniowego. W codziennym użytkowaniu Netgear R7800-100PES również posiada kilka istotnych cech. Wielofunkcyjny port WAN usprawnia wiele działań na komputerze i innych sprzętach, a wraz zakupem routera, zyskujemy też możliwość dostępu do chmury, z której szybko możemy rozsyłać dane. Na najwyższym poziomie jest też bezpieczeństwo. Urządzenie może działać w sieci prywatnej VPN, posiada też Firewall, a także system zapobiegania atakom DoS, WPA-PSK, WPA2-PSK.

Podsumowanie

Oba urządzenia to sprzęt dla wymagających użytkowników sieci, którzy wykorzystują dostęp do internetu do czegoś więcej niż przeglądanie stron www czy oglądanie filmów na YouTube. Możliwości, jakie oferują D-Link DSR-250N oraz Netgear R7800-100PES skierowane są do konkretnych grup, jak np. gracze. Oba routery dbają zarówno o stabilność i bezpieczeństwo na co dzień, dając jednocześnie znacznie więcej. Oba urządzenia posiadają np. funkcję QoS, która zapewnia płynne odtwarzanie multimediów w sieci oraz bezproblemową grę.

Jaki kurs ISO 9001 wybrać? Czym się kierować?

0
Jaki kurs ISO 9001 wybrać

W dzisiejszym wysoko konkurencyjnym świecie biznesu większość firm optymalizuje swe procesy, m.in. zgodnie z normą ISO 9001. W takich przedsiębiorstwach niezbędne są osoby posiadające uprawnienia audytora ISO 9001. Mogą pracować w nich, jako audytorzy wewnętrzni ale też dla nich – jak audytorzy zewnętrzni. Jak zyskać taki zawód? Oprócz doświadczenia w danej branży podbudowanego kierunkowym wykształceniem niezbędne jest ukończenie kursu ISO 9001. Jaki kurs ISO 9001 wybrać, by wynieść z niego jak najwięcej?

ZOBACZ TEŻ