Problem z dodatkową gotówką w banku

0

Być może niektórzy z Was spotkali się z sytuacją, gdy bank odrzuca złożony wniosek o kredyt. Powodów dla którego bank nie chce udzielić nam kredytu, może być kilka. Może to być niska zdolność kredytowa czyli niskie dochody bądź jakieś dodatkowe obciążenia finansowe. Najczęstszym problemem jest jednak negatywna historia kredytowa.

Bank podczas przetwarzania naszego wniosku o kredyt, sprawdza zarówno zdolność kredytową jak również przeszłość kredytową osoby starającej się o uzyskanie kredytu. Weryfikuje czy wcześniej braliśmy już jakieś kredyty bądź też spłacaliśmy raty, a jeśli tak, to czy regulowaliśmy je terminowo. Najbardziej obawiać mogą się te osoby, które posiadały znaczne opóźnienia w spłacie rat, których termin przekroczył 30 dni. Takie opóźnienia mogą już negatywnie wpłynąć na proces przyznania kredytu. Opóźnienia w spłacie znacznie obniżają ocenę punktową w bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej), w której znajdują się wszystkie informacje o osobach zaciągających kredyty. A z takiej bazy korzystają wszystkie banki które udzielają kredytów, kart kredytowych czy limitu w koncie.

Nie dostaliśmy kredytu z powodu negatywnej historii kredytowej, co mamy teraz robić? To nie koniec świata, ponieważ wbrew pozorom istnieje szereg innych rozwiązań z których możemy skorzystać. Jeśli posiadamy wyłącznie opóźnienia w BIK, a nie posiadamy zadłużeń widocznych w rejestrach dłużników, to możemy rozejrzeć się w ofertach firm udzielających pożyczki pozabankowe. Aktualnie bardzo wiele firm pożyczkowych udziela pożyczek pozabankowych przez internet, więc wybór jest naprawdę ogromny. Wszystkie formalności możemy załatwić zdalnie, a gotówka trafi bezpośrednio na nasze konto bankowe, często jeszcze tego samego dnia.

Możemy skorzystać zarówno z krótkoterminowych rozwiązań czyli chwilówek, które udzielane są najczęściej na okres do 30 dni, jak również z pożyczek ratalnych ze spłatą w ratach miesięcznych. Każdą z takich pożyczek możemy prześwietlić pod kątem kosztów, jeszcze zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku w danej firmie. Bardzo dużo firm udostępnia kalkulator kredytowy na swoich stronach internetowych, za pomocą którego możemy w prosty i przyjazny sposób obliczyć koszt pożyczki. W prosty sposób obliczymy więc ratę miesięczną pożyczki, jak również cały jej koszt.

W znacznej gorszej sytuacji będą osoby zadłużone, które nie tylko posiadają negatywną historię kredytową w bazie BIK, ale również maja zadłużenia u innych źródeł. Mowa tu o wspomnianych już wcześniej bazach dłużników czy zajęciach komorniczych. W przypadku takich zadłużeń, pożyczkę jest uzyskać bardzo ciężko. Banki na dzień dobry odmówią nam udzielenia kredytu (nawet konsolidacyjnego). Na odmowną decyzję będziemy musieli się przygotować składając również wniosek w firmach pożyczkowych. Choć nie wszystkich…

W ostatnich latach pojawiły się na rynku pożyczek pozabankowych firmy, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek osobom zadłużonym. Sprawdzone oferty takich firm można znaleźć na łamach bloga Banki24. Uzyskanie dodatkowej gotówki w takiej sytuacji jest możliwe, ale pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów. Albo trzeba posiadać nieruchomość (dom, działka, mieszkanie) która będzie stanowiła zabezpieczenie takiej pożyczki, albo dodatkowego poręczyciela. Mowa tu o osobie, która będzie dodatkowa odpowiedzialna za spłatę pożyczki. Może to być nasz krewny, sąsiad czy najbliższy przyjaciel. Taka osoba musi jednak posiadać dobrą historię i odpowiednią zdolność kredytową. Tylko z takim dodatkowym zabezpieczeniem istnieje możliwość uzyskania pożyczki przez osoby zadłużone.

Pożyczka na niespodziewane wydatki

0

Wiele nieoczekiwanych sytuacji życiowych sprawia, że potrzebujemy dodatkowej gotówki w możliwie jak najszybszym czasie. Formalności oraz długi czas oczekiwania na pieniądze sprawia, że nie ma co liczyć na kredyty bankowe. Dobrym rozwiązaniem w takich przypadkach są internetowe pożyczki pozabankowe, udzielane szybko, tanio i bez zbędnych formalności.

Jakie pióro Waterman wybrać?

0

Eleganckie, wysokiej jakości pióra Waterman to praktyczny element wyposażenia biurowego, ale także pomysł na prezent w ramach podziękowania czy okazania wyrazów sympatii. Pióra to synonim ponadczasowego stylu i klasy. Spośród produktów firmy Waterman można wybrać konkretny wyrób piśmienniczy, który będzie pasował do upodobań i preferencji osoby obdarowywanej. Pióro to także idealny gadżet, który dodaje elegancji i przywodzi skojarzenia z profesjonalizmem w biznesie. Taki produkt można więc sprezentować samemu sobie, jako element budowania wizerunku firmowego.

Spersonalizowany wybór pióra Waterman

Eleganckiemu mężczyźnie, biznesmenowi z pewnością przypadnie do gustu czarne pióro z elementami 24- karatowego złota. Taki produkt piśmienniczy kojarzy się nie tylko z ponadczasowym, nieprzemijającym stylem, ale także prestiżem. Klasyczna forma to jego dodatkowy atut. Przedstawicielom obojga płci spodoba się pióro z litego srebra. Jego blask i staranne wykończenie sprawiają, że produkt prezentuje się gustownie i oryginalnie. Niezwykle ciekawym wyborem jest pióro z bursztynowym korpusem. Można się spodziewać, że zachwyci szczególnie eleganckie panie, które kochają przedmioty użytkowe w ich pięknej wersji. Dodatek złota czyni pióro jeszcze bardziej niezwykłym.

Kolejny model warty uwagi ze względu na swoją delikatność i urok, a zarazem klasę to pióro o jasnobrązowym korpusie i nasadce. Elementy te pokryte są dodatkowo lakierem. Jego sylwetka została zainspirowana kształtem cygara. Nie znaczy to, że produkt spodoba się tylko panom, ponieważ jego dyskretny czar na pewno uwiedzie także niejedną kobietę. Połączeniem delikatności z prestiżem jest także pióro białe, lakierowane, z chromowanym wykończeniem. ten artykuł piśmienniczy to element wyrazisty, niebanalny, a co najważniejsze wysokiej jakości produkt do użytku prywatnego oraz biznesowego. Biel to jeden z najmodniejszych ostatnio odcieni, także jeżeli chodzi o przedmioty użytkowe. Jej elegancja i styl są jednak ponadczasowe. Białe pióro wyróżnia się i podkreśla indywidualność posiadacza.

Jak sprawdzić wiarygodność kontrahenta?

0

Nierzetelny kontrahent to prawdziwy problem, dlatego banki oraz firmy pożyczkowe na różne sposoby zabezpieczają się przed ryzykiem zawarcia umowy z taką osobą. Odzyskanie długu nigdy nie jest łatwe, a zwłaszcza w sytuacji, gdy kontrahent widnieje w jednym z rejestrów dłużników. Informacje na temat wypłacalności danej osoby można znaleźć m.in. w Biurze Informacji Gospodarczej, które gromadzi i udostępnia informacje o historii kredytowej klientów różnego rodzaju banków.

Oszczędności podczas kupowania na promocjach

0

Poszukiwanie i korzystanie z promocji to dla wielu osób nie tylko sposób na oszczędności, ale także pewnego rodzaju hobby. Kupując jakąś rzecz w wyjątkowo atrakcyjnej cenie czujemy się bardzo dobrze, nasze ego wzrasta, bo widzimy siebie przez pryzmat zdobywcy, a dodatkowo nie mamy wyrzutów sumienia, że nasz budżet domowy mógłby przez to ucierpieć.

Jak osiągnąć wolność finansową?

0

Wyobraź sobie, że już nie musisz pracować. Jeśli pracujesz, wszystkie uzyskane z pracy dochody przeznaczasz na poprawę warunków swojego życia lub pomoc osobom, którymi się opiekujesz. Co roku wyjeżdżasz na dwumiesięczne wakacje. Masz listę miejsc, które chcesz odwiedzić – same egzotyczne miejsca, większość ludzi nigdy ich nie zobaczy.

Masz dużo wolnego czasu i spędzasz go na zajmowaniu się tym, co lubisz robić najbardziej. Co najmniej 30 godzin tygodniowo przeznaczasz na swoje hobby, w tym na nowe zainteresowanie – poszukujesz okazji do zawierania transakcji i inwestowania. Niezwykłe jest to, że twoje nowe hobby przyniesie ci więcej pieniędzy, niż zarabiałeś, pracując po 50 godzin tygodniowo.

Masz czas na sport, zdrowe jedzenie i uświadamianie sobie, że czujesz się szczęśliwy. Teraz, gdy jesteś już wolny finansowo, w ten właśnie sposób spędzasz czas. Wszystko, czego potrzebowałeś, by dojść do tego stanu, opierało się na niewielkiej zmianie w podejściu do pieniędzy. Osiągnięcie wolności finansowej zajęło ci półtora roku i zaczęło się od jednego prostego kroku – określenia kwoty dzielącej Cię od wolności finansowej.

Kwota dająca wolność finansową

Ludzie zostali poddani praniu mózgów i myślą, że do osiągnięcia wolności finansowej potrzebują milionów dolarów. Jest to przekonanie dalekie od prawdy. Wolność finansowa nie stanowi celu tylko dla bogatych i żeby ją osiągnąć, wcale nie musisz być geniuszem. Musisz tylko określić, ile pieniędzy potrzebujesz, żeby żyć wygodnie przez miesiąc. Potem powinieneś znaleźć sposób na comiesięczne pozyskiwanie tych pieniędzy z inwestycji, które pracują dla ciebie, a nie wyłącznie ze swojej własnej pracy. Jeśli zapewnisz sobie pasywne źródła dochodów, będziesz wolny finansowo.

Zacznijmy od pierwszego kroku – określenia kwoty dającej ci wolność finansową. Stanowi ona różnicę między wielkością dochodu pasywnego a wydatkami. Gdy twoje comiesięczne dochody, ze źródeł innych niż praca, przewyższają miesięczne wydatki, jesteś wolny finansowo. Prawda, że proste?

W czym może pomóc kancelaria notarialna?

0

W Polsce usługi notarialne cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, dlatego też na naszym rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych kancelarii notarialnych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwu w czym może nam pomóc notariusz i jakie są jego uprawienia.

Kancelaria notarialna – w czym może pomóc?

Na wstępie warto wspomnieć o tym, że notariusze pomimo tego, że nie są funkcjonariuszami publicznymi, to korzystają z ochrony, która przysługuje właśnie funkcjonariuszom publicznym. Sposób wykonywania poszczególnych czynności notarialnych jest bardzo dokładnie uregulowany w stosownym prawie oraz w przepisach szczególnych. Najprościej rzecz mówiąc notariusz sprawuje prewencję jurysdykcyjną, czyli zapobiega niepotrzebnym konfliktom. Notariusz jak sama nazwa wskazuje sporządza akty notarialne i poświadczenia. Jego zadaniem jest także doręczanie oświadczeń i spisywanie protokołów. Kancelaria notarialna może pomóc nam także w sporządzeniu protestów weksli i czeków. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kancelaria notarialna może przechowywać dokumenty, papiery wartościowe i pieniądze. Bardzo wiele osób wybiera się do notariusza w celu sporządzenia wypisów, odpisów i wyciągów różnorodnych dokumentów.

Problemy z zadłużeniem

Pracownicy kancelarii notarialnej udzielają fachowej pomocy także w bardzo nietypowych i dość specyficznych sprawach. Mowa tutaj przede wszystkim o zaciąganiu zobowiązań. W Polsce kwestie zadłużenia spędzają sen z powiek bardzo wielu osobom. W naszym kraju przepisy są bardzo skomplikowane i co najgorsze dość często się zmieniają, dlatego też warto korzystać z pomocy doświadczonych kancelarii notarialnych, aby nie narobić sobie problemów w niedalekiej przyszłości. Warto wspomnieć także i o tym, że do mniej popularnych działalności notarialnych możemy zaliczyć na przykład zarządzanie majątkiem osób nieletnich. Rozstrzygnięcie skomplikowanych spraw spadkowych może być naprawdę bardzo dużym wyzwaniem i bez pomocy doświadczonego notariusza, można stracić naprawdę wiele pieniędzy, czasu i nerwów.

Metoda 1000 słówek – na czym polega i czy rzeczywiście jest skuteczna?

0

Metoda 1000 słówek adresowana jest do osób, które chcą w szybki sposób nauczyć się języków obcych. Jak można się domyślić, polega ona na nauce 1000 najczęściej używanych i najbardziej przydatnych słówek z danego języka. Jest to opcja polecana dla osób, które dopiero zaczynają naukę i nie wiedzą od czego zacząć.

Czy można jeszcze znaleźć stare monety zakopane pod ziemią?

0

Osoby, które interesują się numizmatyką z pewnością znają opowieści o tym, w jaki fascynujący sposób pozyskiwano kiedyś cenne monety do swoich kolekcji. Głównie chodziło bowiem o ich wartość historyczną. Jedną z ciekawszych metod było szukanie starych monet zakopanych pod ziemią. Zazwyczaj bowiem były one tam ukrywane w konkretnym celu.

Studenckie fit życie, czyli trzy kroki do ekstra formy przed skończeniem studiów

0

Czy tytuł nie brzmi dla ciebie jak oksymoron? Student i fitness? Powiedzmy sobie szczerze – większości społeczeństwa czas studiów raczej nie kojarzy się ze zdrowym trybem życia i dbaniem o formę. Tymczasem, coraz więcej osób wie, że w zdrowym ciele zdrowy duch oraz że przyszły pracodawca oprócz wiedzy zdobytej przez ciebie na studiach, zobaczy również to jak wyglądasz, a nic tak nie świadczy tak dobrze o twojej dyscyplinie, zorganizowaniu i samozaparciu, jak zadbane, wysportowane ciało. Pocieszające jest to, że nawet jeśli pofolgowałeś sobie na studiach, nic nie jest jeszcze stracone.

ZOBACZ TEŻ