Umysł ścisły na studiach – jaki kierunek wybrać?

0
Umysł ścisły na studiach - jaki kierunek wybrać?

Zdolności analityczne, logika w działaniu, szybkie wyciąganie wniosków, umiejętność kolejkowania zadań czy poświęcanie całości uwagi nad realizacją celów to tylko część cech, którymi wykazują się osoby z umysłem ścisłym. Jak wykorzystać te atrybuty podczas studiów? Jaki dokładnie kierunek studiów wybrać, by dalej się rozwijać i zdobyć w przyszłości świetnie płatną pracę?

Wózki mobilne – automatyzacja procesu transportu wewnętrznego

0
Wózki mobilne - automatyzacja procesu transportu wewnętrznego

Koszty transportu stanowić mogą znaczny ułamek całkowitych kosztów produkcji. Jednym ze sposobów aby je obniżyć jest wprowadzenie w przedsiębiorstwie transportu zautomatyzowanego, opartego na wózkach mobilnych. Wózki takie do sprawnego działania potrzebują wydajnego systemu nawigacji.

Jakie rodzaje nawigacji można znaleźć w wózkach mobilnych?

Aby wózki mobilne działały sprawnie wyposaża się je w minimum dwa typy nawigacji. Pierwszy z nich, to prosty, nie wymagający specjalistycznych rozwiązań system nawigacji zliczeniowej (tzw. odometria). Niestety odometria jest bardzo czuła na kumulowanie się błędów obliczeniowych. Z tego względu muszą być one korygowane na bieżąco. Jako wsparcie montuje się więc do wózków drugi system nawigacji. Może on działać na kilku odmiennych zasadach: z wykorzystaniem lasera, żyroskopu, ultradźwięków lub systemu GPS oraz przy użyciu pętli magnetycznej, optycznej lub indukcyjnej.

Sterowanie za pomocą pętli…

magnetycznej, optycznej oraz indukcyjnej. Wszystkie te trzy metody mają dość podobną zasadę działania. Wykorzystują tylko odmienne akcesoria. W przypadku pętli magnetycznej podstawą działania systemu jest taśma o własnościach magnetycznych, która śledzona jest za pomocą zamontowanego w wózku czujnika, który mierzy zmiany natężenia pola magnetycznego. Metoda optyczna różni się od magnetycznej tym, że wykorzystuje taśmę w mocno odblaskowym kolorze zamiast magnetycznej, a jako czujnik wykorzystywana jest fotokomórka lub kamera. 

Roboty mobilne

Zaletą obu tych metod jest to że są szybkie i łatwe w montażu oraz modyfikacji oraz stosunkowo tanie. Taśmy można łatwo uszkodzić, ale na szczęście równie łatwo je naprawić, taśmy mogą również ulegać zabrudzeniu (taśmy optyczne) oraz zakłócaniu przez ferromagnetyki (taśma magnetyczna).

Metoda oparta o indukcję wymaga nieco większej ingerencji w infrastrukturę, ponieważ wykorzystuje ona przewód zamontowany w rowku wykonanym w podłodze. Przez kabel przepuszczany jest prąd o wysokiej częstotliwości, który generuje w zamontowanej w wózku antenie, wyposażonej w cewki, przepływ prądu. Zmiany częstotliwości, związane z odchyleniem od trasy, generują natomiast zmiany natężenia prądu będące impulsem dla systemu sterującego, do reakcji. Dużą wadą tej metody jest to, że jest mało elastyczna i trudna w modyfikacji.

Fale świetle (laser) i dźwiękowe (ultradźwięki).

Wózki mobilne sterowane laserem wyposażane są w głowicę z laserem. Laser ten omiata swoją wiązką otoczenie. Wiązka, która trafi na specjalnie przygotowany odbłyśnik ulega odbiciu i wraca do głowicy. Aby można było jednoznacznie wyznaczyć położenie wózka w danej chwili konieczny jest sygnał z minimum trzech odbłyśników na raz (metoda triangulacji).  Wykorzystanie 5 odbłyśników pozwala na uzyskanie dokładności położenia nawet do 10 cm, ale potrzebny jest do tego szybki komputer. Inne odmiany metody laserowej umożliwiają korzystanie z namiarów pewnych charakterystycznych punktów czy powierzchni lub nawet trójwymiarowych map pomiarowych.

Jeśli chodzi o ultradźwięki to wózki mobilne za ich pomocą sterowane działają na zasadzie echa. Sygnał dźwiękowy ulega odbiciu od znajdujących się na trasie wózka obiektów. Czas jaki potrzebuje dźwięk aby ponownie dotrzeć do głowicy służy do wyznaczenia odległości, jaka dzieli wózek od przeszkody Niestety ustalenie położenia w tej metodzie trwa dość długo. Pomiar może też stosunkowo łatwo ulec zaburzeniu na skutek zmian wilgotności czy temperatury otoczenia.

Źródło: http://lean-cart.pl/

Telefonia VoIP – to się opłaca!

0
Telefonia VoIP – to się opłaca!

Telefony stacjonarne są obecne w domach Polaków coraz rzadziej – dziś królują raczej najnowsze smartfony, dzięki którym można kontaktować się z innymi niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Nie oznacza to jednak, że telefony stacjonarne całkowicie odeszły do lamusa; wciąż są obecne w domach i – chyba nawet częściej – w biurach i innych miejscach publicznych. Tradycyjne telefony stacjonarne są jednak sukcesywnie wypierane przez nowoczesną telefonię VoIP. Co to takiego? Dlaczego VoIP opłaca się bardziej niż klasyczna telekomunikacja?

Jak szybko i skutecznie znaleźć pracę?

0
Jak szybko i skutecznie znaleźć pracę?

Choć obecnie to raczej praca szuka pracownika, jednak nadal wiele osób regularnie przegląda ogłoszenia o pracę, żeby poprawić swoją sytuację finansową. Znalezienie pierwszej lub nowej pracy to niemałe wyzwanie. Całe szczęście istnieje naprawdę wiele skutecznych sposobów ułatwiających to zadanie. Sprawdź, gdzie i jak szukać pracy.

Lokalne gazety

Sposób wychodzący z mody w dobie Internetu, jednak w gazetach nadal czasami można natrafić na ciekawe oferty pracy. Lokalni przedsiębiorcy decydują się czasami na zamieszczenie ogłoszenia w prasie, ponieważ zyskują przy tym darmową promocję swojej firmy oraz zawężają grono zainteresowanych, którzy osobiście muszą pofatygować się do firmy, zamiast po prostu przesłać CV przez Internet.

Internet to podstawa

Wielu Polaków szuka obecnie pracy na popularnych portalach społecznościowych oraz profesjonalnych stronach z ogłoszeniami. Poszukiwania znacząco może przyspieszyć wyszukiwarka ofert pracy na pl.jobsora.com, na której znajdziesz ogłoszenia z każdej części Polski od popularnych pracodawców. Wystarczy wpisać swoje kryteria dotyczące zawodu lub/oraz lokalizacji, żeby zapoznać się z setkami ofert. Warto przejrzeć oferty na najpopularniejszych stronach z ogłoszeniami i odpowiedzieć na kilka najciekawszych. Nie zaszkodzi również opublikowanie własnego ogłoszenia w kilku miejscach w sieci, ponieważ czasami pracodawcy lub specjalne firmy rekrutujące mogą same znaleźć cię w Internecie. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest również utworzenie profilu w serwisach, na których można stworzyć swoją wizytówkę pracownika.

Urząd Pracy

Zdecydowanie warto zgłosić się do Urzędu Pracy, który sam się do ciebie zgłosi, gdy znajdzie pasującą do twojego profilu ofertę pracy. Ten sposób zdecydowanie jest polecany osobom, które od dłuższego czasu pozostają bez zatrudnienia lub dopiero wkraczają na rynek pracy. Urzędy pracy często oferują również interesujące szkolenia podnoszące kwalifikacje i to zupełnie za darmo.

Firmy rekrutujące

Nie zaszkodzi również skontaktować się z firmami rekrutującymi, które pośredniczą między potencjalnymi pracownikami i pracodawcami. Wiele z nich współpracuje z dziesiątkami, a nie rzadko i z setkami firm. Znalezienie się w bazie firmy rekrutującej może sprawić, że pewnego dnia dostaniesz telefon z informacją o pracy idealnie odpowiadającej twoim kwalifikacjom. Wiele firm rekrutujących obsługuje nie tylko oferty pracy w Polsce, ale także reprezentuje przedsiębiorstwa zagraniczne, które poszukują pracowników sezonowych lub zainteresowanych relokacją.

Smartfony z wydajną baterią – TOP 3

0
Smartfony z wydajną baterią

Co jest najważniejsze w smartfonie? Dla wielu osób design, aparat fotograficzny lub piękny i duży ekran, dla innych liczy się wydajność urządzenia oraz mocna bateria. Jeśli jeden dzień pracy to dla ciebie za mało i szukasz bardziej satysfakcjonującego rozwiązania, przygotowaliśmy zestawienie smartfonów z dobrym akumulatorem – oto nasze TOP 3.

Studia, które dają przyszłość – czy takie istnieją?

0
Studia, które dają przyszłość – czy takie istnieją?

Wybór kierunku studiów nie należy do łatwych. Wiele osób po podjęciu decyzji o tym, co chce studiować, zmienia obszar swoich zainteresowań i ostatecznie wybiera inny kierunek. Jednym z najczęściej wymienianych powodów jest to, że po ukończeniu danego kierunku brak perspektyw zawodowych. Po jakich studiach zatem one się pojawiają?

Firma statkiem, pracownik kotwicą

0
Firma statkiem, pracownik kotwicą

Przyjęcie się do nowej firmy zawsze wiąże się z wyzwaniami, które jak fala, unoszą i niosą nasze ambicje i plany. Akceptacja warunków finansowych, godzin pracy, oraz wymagań, jakie stawia pracodawca to na początku główne czynniki, które dyktują nasze „być albo nie być”. Jak jednak rzucić kotwicę na dłużej i płynąć wraz z tym okrętem przez wiele lat ciesząc się niezmiennie z prac, jakie każdego dnia przychodzi nam wykonywać?

Stała pensja to nie wszystko

Taka już jest kolej rzeczy, że podczas rekrutacji na dane stanowisko, pracownik docieka i zwraca uwagę na stałe, miesięczne wynagrodzenie, które dyktuje jego poziom życia. Kiedy obie strony są zadowolone z przeprowadzonych rozmów, następuje okres próbny, podczas którego kandydat zapoznaje się z warunkami pracy i wdraża się pomału w zakres obowiązków. Po jakimś czasie z „żółtodzioba” pracownik staje się specjalistą i wówczas intencją szefa powinno być dbanie o zachowanie pozytywnych relacji, aby nie utracić tak wartościowej osoby. Rynek pracy bowiem jest bezwzględny, a o dobrych fachowców trudno. Utrata i szkolenie nowych rekrutów wiąże się z kosztami, które procentują dopiero po jakimś czasie. Dlatego właśnie system motywacyjny, który umacnia więzi pracownika z firmą jest niezbędny dla zachowania pozytywnych relacji, ale i efektywnej pracy, która skutkuje prężnym działaniem przedsiębiorstwa.

Wirtualna platforma, realne korzyści

Ciekawą podpowiedzią dla wszystkich szukających rozwiązania aby dowartościować swój zespół jest portal https://nais.pl, który dzięki zintegrowanym systemom analizy wydajności pracowników, pozwala na nagradzanie ich dzięki benefitom w postaci puli pieniężnej do znanych i lubianych sklepów z których Ci mogą skorzystać. To ciekawe narzędzie pozwala na cykliczną motywację, którą pracownik sam może kontrolować. Co ciekawe, opracowana technika jest prosta i czytelna, a to jest bardzo istotne. Zawiłość systemów dodatkowego wynagradzania w postaci premii lub kontraktów, często budzi niechęć, ponieważ nie do końca jest zrozumiała. Warto zatem zainwestować w jasne warunki, które zaprocentują wielopoziomowym usprawnieniem działalności firmy i przywiązania do niej pracowników.

Co oznacza ocena bezpieczeństwa maszyn dla producentów sprzętu?

0
Co oznacza ocena bezpieczeństwa maszyn dla producentów sprzętu?

Ocena bezpieczeństwa maszyn może dotyczyć zarówno ich użytkowania, jak i produkowania. Zaprojektowanie, stworzenie i wdrożenie sprzętu, który nie będzie stwarzał zagrożenia dla ludzi i środowiska, wpływa na wiele aspektów działania firm zajmujących się dostarczaniem urządzeń. Czym dla nich jest ocena bezpieczeństwa maszyn i dlaczego ma tak ogromne znaczenie?

Komfort korzystania z samochodu

0
Komfort korzystania z samochodu

Samochód to bezsprzecznie najwygodniejsza forma przemieszczania się. Zapewnia nam komfort i mobilność, której nie da nam żaden inny środek transportu. Bywa jednak tak, że niektórzy nie chcą mieć własnego auta lub jest ono zepsute, albo też przebywają w miejscu, w którym nie mają do niego dostępu. W takich wypadkach na pomoc przychodzi usługa wynajmu samochodów w sieciowej wypożyczalni samochodów.

Atrakcyjne gadżety firmowe – powerbanki

0
Atrakcyjne gadżety firmowe - powerbanki

Firmy w różny sposób chcą przyciągnąć uwagę swoich klientów, a także zachęcić kontrahentów do aktywniejszej współpracy. Oprócz specjalnych ofert kuszą klientów efektownymi lub przydatnymi gadżetami. Takie działania sprzyjają budowie wizerunku przedsiębiorstwa, które dba o swój wizerunek, dlatego oferowane upominki powinny być starannie opracowane i stanowić produkty najwyższej jakości. Na stronie https://www.giftyonline.pl/pl/produkty/18/powerbank-z-logo znajdziemy szeroką gamę różnorodnych upominków, na które zgodnie z życzeniem klienta można nanieść grawer według dostarczonego projektu.

Przydatny upominek – skuteczny element strategii marketingowej

Dystrybucja gadżetów reklamowych wśród pracowników i współpracowników danego przedsiębiorstwa znakomicie wpisuje się w jego strategię. Warto bowiem uwzględnić fakt, że  rolą wszelkich upominków firmowych jest promocja firmy. Dlatego im bardziej atrakcyjny i użyteczny jest gadżet reklamowy, im bardziej rzuca się w oczy i przyciąga uwagę innych, potencjalnych klientów czy kontrahentów – tym lepiej spełnia swoje zadanie.

Pomysłowe prezenty – powerbanki do pracy w biurze i w domu

W czasach zaawansowanych technologii informatycznych i powszechnie używanych urządzeń elektronicznych niezbędne do urządzenia zasilające. Jednym z bardzo przydatnych urządzeń są powerbanki. Powerbanki, czyli banki zapasowej energii to wygodne i powszechnie stosowane rozwiązanie pozwalające szybko naładować Obecne powerbanki wyróżniają się  nie tylko funkcjonalnością, ale również efektowną formą. Jednak, przede wszystkim dysponują wystarczającą pojemność do naładowania smartfona lub tableta. Dzięki temu nie stracimy łączności ze światem zarówno stojąc w korku miejskim, jak również w czasie dalekiej podróży. To użyteczny gadżet, które nie tylko doskonale spełnią swoją funkcję, ale dodatkowo jest nośnikiem informacji o firmie.

Nowoczesny powerbank z antystresem

Niewielki, dwufunkcyjny powerbank o pojemności 2200 mAh umożliwia szybkie naładowanie smartfona bez konieczności poszukiwania miejsca do podłączenia ładowarki. Niezwykle użyteczna funkcja – tzw. antystres wykonany z elastycznej gumy pozwala użytkownikowi urządzenia odstresować się.Powerbank został starannie wykończony i wyposażony w diodę kontrolną, która informuje nas o pracy urządzenia.

Powerbank z latarką – nowoczesny design i wygoda

Wykonany z wysokiej jakości tworzywa, pojemny akumulator powerbank Beam 2200 mAh został wyposażony w dodatkową funkcję – latarkę LED. Urządzenie posiada również smycz, co zwiększa wygodę podczas używania. Dzięki temu stanowi wszechstronny gadżet, który możemy zarówno na wyjazd służbowy, jak i na biwak.

Aluminiowy powerbank – kostka

Klasyczny powerbank Volt 2200mAh o geometrycznym kształcie gwarantuje niezawodność i zapewnia odpowiednią moc, aby naładować urządzenie mobilne, m.in. smartfon lub tablet. Urządzenie jest zasilane przez kabel USB, który stanowi element zestawy. Akumulator został wykonany z aluminium dzięki czemu ma niezwykle nowoczesny wygląd. Ten model powerbanku jest dostępny aż w dziewięciu modnych kolorach, dzięki czemu wykonany na nim grawer znakomicie podkreśli logotyp firmy.

ZOBACZ TEŻ