Biura rachunkowe i oprogramowanie

0
Biura rachunkowe i oprogramowanie

Jeśli zamierzamy prowadzić własny biznes, musimy zdać sobie sprawę z jednej, fundamentalnej rzeczy – trzeba płacić podatki. Niestety, jest to obowiązek, którego nie da się pominąć w żaden sposób. Wielu przedsiębiorców celowo nie płaci podatków, ponieważ uważają je za niesprawiedliwe i krzywdzące. Narażają się oni w ten sposób na przykre konsekwencje finansowe oraz prawne. Można mieć wątpliwości co do zasadności niektórych podatków, jednak faktem jest, że trzeba je płacić i nie da się uciec od tego obowiązku. Istnieje również grupa osób, które pragną być uczciwe wobec państwa i ze spokojną głową prowadzić swój biznes, jednak kwestie podatkowe są dla nich mocno zawiłe i niezrozumiałe.

Na pomoc takim ludziom przychodzą biura rachunkowe, czyli firmy, które oferują pomoc w zakresie prowadzenia rachunkowości. Dzięki takiego rozwiązaniu, przedsiębiorca jest zwolniony z konieczności myślenia o podatkach i wszelkiego rodzaju rachunkach. Może on natomiast skupić się na takich rzeczach jak na przykład marketing, który jest kluczem do sukcesu w każdym biznesie. Marketing przyczynia się bowiem w znaczny sposób do wysokości dochodów firmy. Możemy być świetnymi sprzedawcami, jednak bez sprawnego marketingu nikt o nas nie usłyszy. Niestety, takie są przykre realia. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, lub najzwyczajniej w świecie nie mogą skupić się one na takich kwestiach jak marketing właśnie ze względu na myślenie o niezrozumiałych kwestiach podatkowych.

Biura rachunkowe odciążają przedsiębiorcę w tej kwestii. Każde biuro rachunkowe wyposażone jest w odpowiednie oprogramowanie, które pozwala zautomatyzować proces prowadzenia rachunkowości, w związku z czym minimalizuje się ryzyko występowania pomyłek. Odpowiednio dobrane oprogramowanie dla biur rachunkowych potrafi znacznie ułatwić pracę wielu osobom. Programy księgowe dla biur rachunkowych powinny być zatem rzeczą niezbędną. Ciekawym rozwiązaniem może być na przykład oprogramowanie dla księgowych mb24.pl, które można nabyć w formie subskrypcji

Pożyczki dla firm

0
Pożyczki dla firm

O pożyczkę pozabankową mogą wnioskować nie tylko osoby fizyczne, ale również firmy. Jakie wymagania muszą spełnić, aby otrzymać dodatkowe środki?

 

Pozabankowe pożyczki dla firm to produkty dedykowane firmom — jednoosobowym działalnościom i spółkom. Aby wnioskować o dodatkowe środki, musisz mieć firmę zarejestrowaną w Polsce i mieszkać w Polsce. Część firm uzależnia także swoją decyzję od wyników weryfikacji przedsiębiorcy w bazach BIK i BIG.

 

Formalności

 

W przeciwieństwie do banków większość instytucji pozabankowych nie wymaga dostarczania zaświadczeń z ZUS i UE, a część z nich — także dokumentów księgowych. W zależności od firmy pożyczkę można otrzymać po kilku miesiącach prowadzenia działalności lub już od pierwszego dnia.

 

Dostępne kwoty i okresy spłaty

 

W zależności od pożyczkodawcy kwoty dostępnych pożyczek dla firm wahają się od kilkuset złotych aż do kilkuset tysięcy złotych. Na spłatę zobowiązania przedsiębiorcy mają z reguły od jednego do kilkudziesięciu miesięcy. Pożyczka może przybrać formę tradycyjnego przelewu na konto (np. Aasa dla biznesu) lub odnawialnej linii finansowej (np. Finiata).

 

Ważne: pamiętaj, że jeśli prowadzisz firmę, możesz zaliczyć odsetki od pożyczki do kosztów uzyskania przychodu. Dzięki temu zmniejszyć podstawę opodatkowania.

 

Pożyczka bez wychodzenia z domu

 

W większości instytucji pozabankowych procedura pozyskania dodatkowych środków odbywa się w 100% online. Bez konieczności wychodzenia z domu, wygodnie i komfortowo. Takie udogodnienie pozwala oszczędzić jakże cenny dla przedsiębiorców czas i znaczenie ułatwia procedurę pozyskania finansowania.

 

Analiza wniosku i wypłata środków

 

Choć analiza wniosku pożyczkowego trwa nieco dłużej niż w przypadku tradycyjnej chwilówki, wielu pożyczkodawców wydaje decyzje nawet w ciągu godziny. W przypadku wysokich kwot lub konieczności analizy dodatkowych dokumentów proces może potrać 1-2 dni robocze.

 

Przeznaczenie pożyczki pozabankowej dla firm

 

Pieniądze z pożyczki pozabankowej dla firm możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzaną działalność: spłatę zaległości względem organów podatkowych, wypłatę wynagrodzeń, zakup towaru czy wynajem biura.

 

Koszty pożyczki dla firm

W zależności od firmy, koszty pożyczki dla firm mogą wyglądać odmiennie. Najlepszym sposobem na znalezienie niedrogiego finansowania jest skorzystanie z internetowych Rankingów pożyczek dla firm, jak pożyczko.pl. Takie zestawienia uwzględniają jedynie sprawdzonych, godnych zaufania pożyczkodawców. Zawierają informacje o dostępnych kwotach, okresach spłaty czy wymaganiach stawianym pożyczkobiorcom.

5 powodów, dla których warto uczyć się języka włoskiego

0
5 powodów, dla których warto uczyć się języka włoskiego

Jeżeli chcesz rozpocząć naukę dodatkowego języka, warto zainwestować w taki, który umożliwi Ci wyróżnienie się spośród innych. W obecnych czasach znajomość angielskiego czy niemieckiego to absolutna podstawa. W związku z tym, na pracodawcy nie zrobi wrażenia taka umiejętność. Aby móc udowodnić swoją charyzmę i chęć samorozwoju oraz zyskać pewniejszą pozycję na rynku pracy, wybierz język włoski. W dzisiejszym tekście przedstawiamy 5 powodów, dla których warto się uczyć włoskiego.

Jakie są obowiązki związane z przechowywaniem dokumentów?

0
Jakie są obowiązki związane z przechowywaniem dokumentów

Na każdego przedsiębiorcę nakładany jest obowiązek umiejętnego przechowywania dokumentów firmowych. Poszczególne dokumenty powinny być archiwizowane minimum przez kilka lat (w zależności od ich rodzaju). W związku z tym przedsiębiorcy muszą zadbać o to, aby zrobić to skutecznie, bez obaw o to, że z przechowywanymi dokumentami stanie się coś niepokojącego i ulegną one zniszczeniu.

5 kultowych filmów grozy, które nie pozwolą ci zasnąć

0
5 kultowych filmów grozy, które nie pozwolą ci zasnąć

Istnieje wiele teorii wyjaśniających, dlaczego ludzie lubią się bać, o ile strach wywołany jest na ich własne życzenie. I nie ma znaczenia to, czy bardziej przekonuje was teoria o przyjemności wynikającej ze wzrostu adrenaliny, czy może psychologiczne wyjaśnienie oczyszczającej konfrontacji z lękami.

Rata kredytu – od czego zależy jej wysokość i jak ją obliczyć?

0
Rata kredytu

Kredyty hipoteczne, pożyczki gotówkowe, czy też inne zobowiązania finansowe mają to do siebie, że trzeba je terminowo spłacać. Odbywa się to poprzez regulowanie comiesięcznych płatności, zwanych ratami. Warto zatem wiedzieć, jak obliczyć ratę kredytu lub pożyczki i od czego zależy jej wysokość.

Analizując oferty kredytowe należy zwrócić uwagę na potencjalną kwotę i okres finansowania, a także poziom oprocentowania oraz całkowity koszt zobowiązania. Wszystkie te elementy są istotne i pozwalają ocenić opłacalność danej propozycji, ale zawsze trzeba jeszcze ocenić własne możliwości w zakresie regulowania zadłużenia. Te ostatnie będą zależały nie tylko od uzyskiwanych dochodów, ale również od wysokości rat kredytu. Dlatego tak ważne jest, zwłaszcza przy zaciąganiu długoterminowego zobowiązania, by kwota comiesięcznych płatności nie stanowiła nadmiernego obciążenia dla domowego budżetu.

Najważniejsze czynniki decydujące o wysokości rat kredytu

Każda miesięczna rata kredytu składa się z części kapitałowej oraz części odsetkowej (oprocentowania). Ta pierwsza stanowi określony ułamek pożyczonej kwoty, natomiast odsetki to nic innego, jak opłata dla banku za udostępnienie środków. Z powyższego wynika, że na wysokość raty wpływa przede wszystkim: kwota kredytu, okres spłaty oraz poziom oprocentowania. Zależność jest taka, że im większy kredyt i oprocentowanie, tym wyższe raty; im dłuższy czas spłaty zobowiązania, tym niższa comiesięczna płatność. Warto zauważyć, że kwota finansowania i termin spłaty są określane przez klienta, a co za tym idzie, to jego decyzje mają największy wpływ na wysokość rat kredytu.

Znaczenie marży banku i stopy WIBOR

Na samo oprocentowanie kredytu składa się marża banku oraz WIBOR, czyli stopa procentowa, według której banki komercyjne pożyczają sobie pieniądze. Marża banku jest co do zasady stała przez cały okres spłaty zobowiązania, natomiast stopa WIBOR jest ustalana na rynku i może ulegać zmianom, w zależności od decyzji podejmowanych przez Radę Polityki Pieniężnej. Spadki i wzrosty wartości WIBOR mogą powodować zmiany oprocentowania oraz wysokości rat tych kredytów, które mają oprocentowanie zmienne (zdecydowana większość kredytów hipotecznych). Marża banku oddziałuje na całkowity poziom oprocentowania i wysokość raty każdego zobowiązania.

Wysokość raty kredytu a jej konstrukcja

Na wysokość rat kredytowych wpływa również ich konstrukcja. W tym kontekście wyróżnia się raty stałe, które są takie same przez cały okres spłaty kredytu, oraz raty malejące, czyli raty sukcesywnie zmniejszające swoją wielkość w miarę spłaty zobowiązania. Warto podkreślić, że pożyczki gotówkowe co do zasady zawsze spłaca się poprzez raty stałe, natomiast w przypadku kredytów hipotecznych klienci sami decydują o wyborze jednej z tych opcji.

Inne czynniki wpływające na wysokość raty kredytu

Jeśli kredytobiorca korzysta z ubezpieczenia kredytu, to do podstawowej raty zwykle jest jeszcze doliczana proporcjonalna część składki; warto wiedzieć, że ubezpieczenie jest najczęściej wymagane przy kredytach hipotecznych, jak również innych wysokokwotowych zobowiązaniach, i ma na celu zabezpieczyć ich spłatę. Ponadto, na ratę może składać się również określona część prowizji za udzielenie kredytu – najczęściej jest płacona jednorazowo, ale czasem podlega skredytowaniu i rozliczeniu w ramach rat kapitałowych-odsetkowych.

Jak obliczyć ratę kredytu?

Samodzielne wyliczenie rat kredytowych nie jest proste i wiąże się z koniecznością przeprowadzenia skomplikowanych działań; trudność jest tym większa, im więcej jest czynników wpływających na wysokość rat danego kredytu. Taką operację ułatwia skorzystanie z arkusza kalkulacyjnego i jego funkcji matematycznych, ale w praktyce, najlepiej jest posiłkować się internetowym kalkulatorem rat. Ten ostatni pozwala łatwo zestawić zmienne wpływające na wysokość raty z kwotą i terminem spłaty kredytu. Wystarczy podać w nim poszczególne parametry zobowiązania, a wskaże on, jak będą kształtowały się raty w poszczególnych miesiącach spłaty.

Więcej o działaniu kalkulatora internetowego oraz o tym, co składa się na całkowity koszt kredytu, można przeczytać pod adresem:  https://www.euroloan.pl/aktualnosci/calkowity-koszt-kredytu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Należy pamiętać, że wysokość rat kredytu wpływa nie tylko na swobodę w zarządzaniu domowym budżetem, ale również zdolność kredytową, czyli maksymalną kwotę, jaką będzie gotów pożyczyć bank. Ta ostatnia jest wyliczana na podstawie dochodów i wydatków klienta, a także właśnie potencjalnej wielkości nowego, comiesięcznego zobowiązania. Co oczywiste, im wyższa rata, tym niższa zdolność kredytowa, dlatego osoby, którym zależy na pożyczeniu możliwie najwyższej kwoty, powinny dążyć do wyboru możliwie najdłuższego okresu spłaty. Muszą one jednak pamiętać, że ze względu na dłuższy czas naliczania odsetek, wówczas wyższy będzie również całkowity koszt kredytu.

Artykuł sponsorowany.

Dlaczego reklama w internecie nie działa?

0
Dlaczego reklama w internecie nie działa

W obecnych czasach, internet to najpotężniejsze źródło wszelkich informacji. Polegają na nim nie tylko domowi użytkownicy ale również przedsiębiorstwa, które często polegają na nim w zakresie swoich systemów operacyjnych i nie tylko. Tak jak papierowe gazety powoli wycofują się z rynku na rzecz elektronicznych wydań, tak samo dzieje się z reklamą. Niniejsze zjawisko obserwuje się nie tylko w przypadku dużych kampanii, ale także przy promowaniu małych przedsiębiorstw i ich produktów. Co jednak w wypadku, gdy internetowa reklama nie spełnia swojego zadania? O tym przeczytasz na stronie https://www.grupammarketing.pl/ lub w dalszej części artykułu.

Podstawowe informacje

Wbrew niektórym opiniom, przeprowadzenie udanej kampanii internetowej jest stosunkowo trudne bez odpowiedniego przygotowania. W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie, kim jest grupa docelowa promowanej usługi czy też produktu. Jeżeli reklama ma się znaleźć na portalu internetowym, trzeba w każdym przypadku wziąć pod uwagę grupę wiekową jej użytkowników. Dla przykładu,kampanie na portalu Facebook ukierunkowane na grupę wiekową powyżej 30 roku życia są o wiele bardziej skuteczne niż te promowanie w aplikacji instagram, która jest o wiele skuteczniejsza wśród osób młodszych. Podobna sytuacja odnosi się także do sposobu reklamy. Obecnie to nie tylko nudny baner, ale także intrygujące kolory czy pomysłowy film. Należy pamiętać, że przeciętny użytkownik internetu, jest tak często bombardowany różnymi reklamami, że nieszablonowe podejście to tego tematu jest jedyną opcją na odniesienie sukcesu.

Unikalny przekaz

Obecnie notuje się coraz większy sukces cichych kampanii czyli takich, które nie są oczywistą czy też bezpośrednią reklamą. Prym w tym zakresie wiodą przedsiębiorstwa, które zdecydowały się na współpracę z blogerami czy też twórcami na serwisie youtube. Odbiorcy tego typu kampanii, często nie czują nacisku ze strony reklamy, którą są wręcz atakowani na każdym kroku. Umiejętne przedstawienie produktu czy usługi w poście czy krótkim filmie, większość osób traktuję jak swoistą poradę od osoby, która budzi w nich zaufanie. To doskonałe rozwiązanie dla firm, które nie chcą kojarzyć swojego produktu z nachalnością, która często zniechęca potencjalnego klienta.

Po więcej informacji na temat reklamy w internecie udaj się na http://www.mmarketing.com.pl/.

 

Powierzchnie biurowe – jak dobrze wybrać miejsce na biuro?

0
Powierzchnie biurowe - jak dobrze wybrać miejsce na biuro?

Statystyki pokazują, że w Polsce lawinowo rośnie liczba powierzchni biurowych. Obecnie to już 10 milionów mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Wynajem powierzchni biurowych to jedna z ważniejszych decyzji biznesowych, jakie podejmuje przedsiębiorca. Jak dokonać właściwego wyboru?

W jakiej technologii najlepiej stworzyć aplikację internetową?

0
W jakiej technologii najlepiej stworzyć aplikację internetową?

Obecnie developerzy dysponują wieloma narzędziami, którymi mogą operować podczas codziennej pracy i które pozwalają stworzyć im całkowicie funkcjonalne aplikacje internetowe. W poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań technologicznych można natknąć się na wiele opcji tworzenia rożnych narzędzi informatycznych. W jakiej technologii najlepiej stworzyć aplikację internetową? W dzisiejszym artykule pod lupę weźmiemy dwa frameworki: Laravel oraz Vue.js. Dlaczego warto korzystać z nich korzystać?

Zalety korzystania z Laravel

Jeden z najnowocześniejszych systemów uwierzytelniania tworzy popularny ostatnimi czasy framework, jakim jest Laravel. Laravel należy do bezpiecznych narzędzi, ograniczając zagrożenia ataków hakerskich poprzez własne systemy uwierzytelniania. Laravel zapewnia swoim użytkownikom bogate biblioteki, narzędzia i szablony. Dzięki nim tworzenie aplikacji internetowych staje się łatwiejsze i bardziej elastyczne, a kodowanie i funkcjonowanie aplikacji jest prostsze w zarządzaniu. Laravel umożliwia stworzenie wielojęzycznej aplikacji
i ponownie wykorzystywać kody z istniejących już modułów, co jest ulgą dla portfela, ponieważ wiele z jego rozwiązań pozwala zaoszczędzić cenny czas. Laravel dostosowuje się do aktualnych zmian na rynku, jest wydajny, łatwy w użyciu i składa się z wielu wbudowanych pakietów, które automatyzują procesy wspomagania działania aplikacji internetowych.

Możliwości struktury Vue.js

Vue.js jest progresywną strukturą JavaScript, która używana jest w celu budowania interfejsów użytkownika. W przeciwieństwie do pozostałych popularnych frameworków Vue.js nie jest wpierany przez duże firmy technologiczne, dlatego w całości jest tworzony i utrzymywany przez społeczność. Jakie są zalety korzystania z tejże struktury? Vue.js jest prostym i elastycznym narzędziem, którego można używać do modułowych aplikacji jednostronicowych oraz budowania interaktywnych części. Prostota korzystania wynika z tego, że wystarczy jeden element, aby w stu procentach móc wykorzystać funkcjonalność struktury frameworka. Aplikacje Vue.js ważą mniej, dlatego też szybciej się ładują i zużywają mniejszą przepustowość, co wpływa na wydajność samego frameworka. Nie bez powodu programiści tak upodobali sobie Vue.js – to nie tylko dobra technologia, ale również narzędzie, które poświęcone zostało głównie im. Dostępność narzędzie vue-cli, Vue GUI, Vuetify i wiele innych, pomagają w korzystaniu z narzędzia, rozbudowując jego funkcjonalność. Vue.js jest również przystępny dla nowicjuszy, którzy dopiero co stawiają kroki w swojej karierze. Dobrze napisana dokumentacja ułatwia naukę i stwarza przyjazne warunki do posługiwania się frameworkiem.

Na chwilę obecną większą popularnością cieszy się Laravel, dzięki któremu możliwości są naprawdę szerokie, a aplikacje, które powstają za wykorzystaniem tego frameworka mogą przynieść twojej firmie duże korzyści. Vue.js jest dobrze skalowalny, ma szeroką społeczność i odpowiedni zestaw narzędzi dla programistów, dlatego warto zwrócić uwagę również na jego potencjał podczas tworzenia aplikacji internetowych.

Jak działają kotły na pellet czyszczone automatycznie?

0
Jak działają kotły na pellet czyszczone automatycznie?

Mogłoby się wydawać, że skuteczne ogrzanie domu musi być drogie. Tradycyjne systemy grzewcze nie są zbyt wydajne, przez co ponoszone koszty nie należą do niskich. Właśnie dlatego warto jest zapoznać się z nowoczesną technologią. Jest to sprawdzony sposób na to, aby zminimalizować opłaty za ogrzewanie budynku. Manufaktura Kominków (manufaktura-kominkow.pl/koszalin/) posiada w swojej ofercie wysokiej klasy kotły na pellet z funkcją automatycznego czyszczenia.

Zautomatyzowane działanie

Ręczne czyszczenie kotłów na pellet jest dość czasochłonne. Trzeba liczyć się z tym, że powstały osad jest mocno brudzący. W momencie czyszczenia roznosi się on w pomieszczeniu. Właśnie dlatego nie jest to zbyt przyjemne zajęcie. Zupełnie inaczej jest w przypadku urządzeń posiadających funkcję automatycznego czyszczenia. Są one nieco droższe, jednak zapewniają podwyższoną funkcjonalność, a także znaczną oszczędność czasu.

Opisywane rozwiązanie jest polecane przede wszystkim osobom zapracowanym. Wielu użytkowników z różnych powodów nie może samodzielnie czyścić elementów kotła. W tym przypadku kocioł samoczynnie czyści ruszt oraz wymiennik ciepła, co jest niezwykle wygodne oraz bezproblemowe. Oczywiście konstrukcja urządzenia jest w pełni bezpieczna i nie stwarza najmniejszego zagrożenia.

Mobilny pojemnik na popiół

Z pewnością każdy, kto samodzielnie usuwał popiół z kotła wie, że jest to uciążliwe. Jego zebranie bywa kłopotliwe, a także zajmuje sporą ilość czasu. Stanowi to również obciążenie dla dróg oddechowych, szczególnie jeśli nie korzystamy z specjalnych maseczek chroniących. Nie każdy wie, że piece na pellet mogą zostać wyposażone w mobilny pojemnik na popiół. Jest to opcja dodatkowa, jednak warto rozważyć zakup wspomnianego elementu.

Przenośny pojemnik na popiół można błyskawicznie opróżnić. Z pewnością docenią to ci, którzy na pierwszym miejscu stawiają funkcjonalność oraz komfort eksploatacji. Taka inwestycja zawsze się opłaca. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie marki oferują mobilne pojemniki na popiół.

ZOBACZ TEŻ